Užsimezgė Kauno ir Pakruojo rajonų draugystė

Kauno rajono savivaldybės atstovai ketvirtadienį lankėsi pas kolegas Pakruojo rajone – pasidalyti patirtimi, susipažinti su rajonu ir užmegzti draugiškus bendradarbiavimo santykius.

 Nors geografiškai rajonai nėra kaimynai, bet sąsajų yra ne viena, ir, visų pirma, abu panašaus ploto rajonai Lietuvoje išsiskiria klestinčiu žemės ūkiu ir stipriais ūkininkais. Tai susitikimo metu pastebėjo ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas bei Pakruojo rajono vicemeras Virginijus Kacilevičius.

Susitikime dalyvavusi administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė ir skyrių vadovai papasakojo apie rajono pasiekimus ir problemas. Svečiai domėjosi šeimininkų patirtimi socialinėje, kultūros, švietimo, kelių ir transporto srityse. Dauguma problemų, tokios kaip kelių priežiūra, yra žinomos abiejų rajonų vadovams, o kai ko galime pasimokyti vieni iš kitų. Pavyzdžiui, Pakruojyje ruošiamasi statyti modulinį darželį, tad bus galima pasinaudoti Kauno rajono patirtimi – toks darželis čia veikia jau keleri metai. Kauno rajono delegacijai buvo įdomi šeimininkų surengta ekskursija į restauruotą Pakruojo sinagogą – Kauno rajone artimiausiu metu ruošiamasi atnaujinti sinagogą Čekiškėje.

Kauno rajono delegacijai buvo naudinga ir ekskursija į Pakruojo dvarą, įdomu palyginti jį bei jo pritaikymą su savuoju Raudondvario dvaru. Įdomus sutapimas – Raudondvaryje šiemet liepos 6-ąją vyko Tarptautinis floristikos festivalis, o Pakruojyje dar tebevyksta gėlių festivalis „Vasarvidžio sapnas“.

Ekskursijoje į didžiausią Pakruojo rajono bendrovę AB „Dolomitas“ ir jos karjerus svečiai buvo supažindinti su modernia šios įmonės veikla. Dolomito kasyba ir apdirbimu Pakruojo rajonas garsėja nuo seno.

Abiejų rajonų vadovai sutarė tęsti prasidėjusį bendradarbiavimą, pažadėjo, kad įvairių sričių specialistai dalysis patirtimi. Tęsdami užsimezgusią partnerystę, Kauno rajono vadovai pakvietė pakruojiečius į svečius, pažadėdami supažindinti su Savivaldybės veikla ir rajonu.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: