Palaikymo Ukrainai koncertas

Balandžio mėn. 18 d. (pirmadienį, antrąją Šv. Velykų dieną) senojoje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje suskambės viltinga Johaneso Bramso (Jh. Brahms) muzika. Vokiečių kompozitoriaus kūrinius atliks styginių sekstetas, susidedantis iš keturių lietuvių ir dviejų ukrainiečių. Koncertas yra ,,Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

*Koncertas nemokamas, tačiau žiūrovų skaičius – ribotas.

**Vyks tiesioginė koncerto transliacija Facebook socialiniame tinkle.

Atlikėjai:

Oksana Vasylieva ir Barbora Valiukevičiūtė, smuikai Sofiia Savchuk ir Jurgis Juozapaitis, altai

Arnas Karolis Kmieliauskas ir Povilas Jacunskas, violančelės

Informacija apie atlikėjus: 

Oksana Vasylieva, smuikas

Daugelio konkursų ir festivalių laureatė Ukrainoje ir užsienyje. Kaip solistė grojo su Ukrainos Nacionaliniu simfoniniu, Chmelnyckio filharmonijos, Kijevo solistų kameriniu, Naujosios eros, Kijevo Mocarto orkestrais ir kt. O. Vasylieva -Rulla Voita dueto su Dmytro Ulianov (vibrafonu) įkūrėja. Šis duetas nuo pat įkūrimo 2019 m. surengė daugybę pasirodymų Ukrainoje ir užsienyje.

Sofiia Savchuk

Sofiia Savchuk -Ternopilyje, Ukraina gimusi altistė. Nuo pat mažumės skina laurus įvairiuose nacionalniuose ir tarptautiniuos konkursuose. Sofiia baigė mokslus Lvovo nacionalinėje Mykolos Lysenkos muzikos akademijos ir aktyviai koncertuoja įvairiuose kameriniuose ansambliuose, yra orkestro „Akademija“ narys. Kaip solistė dažnai groja su Lvovo filharmonijos orkestru.

Arnas Karolis Kmieliauskas

Muzikantas yra vienas ryškiausių̨ jaunosios kartos violončelininkų̨ Lietuvoje. 2016 metų A. Glazunovo konkurse (Paryžiuje) tapęs pirmos vietos laureatu, jis greitai tapo vienu aktyviausių savo kartos violončelininkų̨ , įsitraukė į daugelio Lietuvos klasikinės ir šiuolaikinės muzikos ansamblių veiklas, iniciavo daugybę kultūrinių̨ judėjimų̨, įkūrė̇ savo ansamblius, kuriu vykdo savo kūrybines idėjas. Arnas yra šiuolaikinės muzikos ansamblio “Twenty Fingers Duo” ir violončelininkų̨ ansamblio “Cello Club” įkūrėjas, šiuolaikinės muzikos ansamblio “Synaesthesis” ir kvarteto “Chordos” narys. Nuo 2014 m. prisijungė̇ prie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistų.

Barbora Valiukevičiūtė, smuikas

Iš Kauno kilusi smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė baigė prestižinės Manheteno muzikos mokyklos studijas Niujorke, yra pasirodžiusi pasaulinio lygio koncertų salėse JAV, Japonijoje ir Europoje. Apart solo pasirodymų, smuikininkė jau spėjo pasižymėti kaip puiki dėstytoja, veda meistriškumo kursus Barenboim-Said fonde, accademia d’archi Arrigoni,bei Colombo menų universitete. Apkeliavusi visą pasaulį, pastaraisiais metais menininkė vis dažniau rengia kultūros renginius gimtajame mieste, yra ,,Kaunas ir Kauno rajonas - Europos Kultūros sostinė 2022“ ambasadorė.

 Jurgis Juozapaitis, altas

Altininkas dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Kaip solistas yra grojęs su Lietuvos kameriniu orkestru, LMTA studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, „New Era orchestra“ (Ukraina), koncertavęs su M. K. Čiurlionio styginių kvartetu, dalyvavęs daugelyje meistriškumo kursų Lietuvoje ir užsienyje. Yra Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris ir trio „Claviola“ narys.

 Povilas Jacunskas, violončelė

Kaip solistas koncertavo su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų simfoniniu, M. K. Čiurlionio menų mokyklos kameriniu bei Latvijos Nacionaliniu simfoniniu orkestrais, Tarptautinio festivalio „Harmos“ jaunimo simfoniniu orkestru (Portugalija), Lietuvos Nacionaliniu Vilniaus styginių kvartetu, mušamųjų ansambliu „Giunter percussions“ ir kt.

 

Data: 2022 m. balandžio mėn. 18 d.

Vieta: Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Laikas: 14 val.

Programa: J. Brahms sekstetai styginiams nr.1 op.18 ir nr.2 op.36.

Daugiau informacijos ČIA 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos