Paminėta Globėjų diena

Pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje jau trečius metus bus minima Globėjų diena. Ta proga trečiadienį vaiko gerovės centro „Gynia“ vadovė Jurgita Kupčinskienė pakvietė Kauno rajono globėjus kartu paplaukioti pramoginiu laivu.

Su švente pasveikinti ir į kelionę globėjus išlydėti atvyko Seimo narė Raminta Popovienė ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Labai džiaugiuosi, kad pagerbiami žmonės, kurie atiduoda begalinę meilę ir šilumą vaikams, skiria visą savo dėmesį ir nuoširdų rūpestį tiems, kam to ypač trūksta“, – dėkodama už pasiaukojimą kalbėjo Seimo narė R. Popovienė. Jos iniciatyva globėjai su vaikais ir šeimynos artimiausiu metu turės galimybę atvykti į Vilnių ir apsilankyti Seimo rūmuose.

Pakaunėje esantis vaiko gerovės centro „Gynia“ Globos centras jau kelerius metus dirba su Kauno rajono globėjais, teikdamas jiems emocinę ir psichologinę paramą globos procese, organizuodamas būsimų globėjų mokymus, savitarpio palaikymo grupes, skatindamas Kauno rajono bendruomenės šeimas rūpintis be tėvų globos likusiais vaikais.

„Šiuo metu Kauno rajone globojami 199 vaikai. Ir tik 54-iems iš jų tenka augti vaikų namuose. Galime matyti, kad tiek Lietuvoje, tiek rajone situacija gerėja. Ir tai tik dėl didžiulių globėjų pastangų. Tegul jūsų pavyzdys plinta kuo plačiau. Nuoširdžiai dėkoju už tai, ką darote“, – gražių žodžių globėjams negailėjo meras Valerijus Makūnas.

Liepos 5 d. Kauno rajono Babtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje bus laikomos šv. Mišios už visus globėjus.

Šiemet Globėjų diena įgijo savo kūrybinį veidą – Globėjų dienos simbolį „Didelis širdies gerumas“. Jį įkvėpė menininko Leono Striogos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, medinė skulptūra. Šis simbolis – globėjo, kurio vis dar laukia Lietuvos vaikų globos institucijose augantys 1777 vaikai, jautri meninė išraiška.

Šiuo metu Lietuvoje yra 3839 globėjai, jų šeimose auga 4936 tėvų globos netekę vaikai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: