Paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Pirmą kartą Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta 1950 m. ir švenčiama kiekvienais metais birželio 1-ąją. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Visuomenės pareiga yra kurti jiems džiaugsmą, jo birželio 1-ąją Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje tikrai nestigo.

Nerealiausia Vaikų diena bibliotekoje vyko su visiems gerai pažįstamais knygų personažais: Raudonkepuraite ir Vilku, Raganiuke ir Menininke, kuriuos įkūnijo viešosios  bibliotekos darbuotojai: vyr. bibliotekininkės Š. Baltrušaitienė ir Ž. Kazakevičienė, viešosios bibliotekos edukatorius S. Lipinskas ir bibliotekos dailininkė G. Duobienė.

Šventėje dalyvavo Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 5 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų: R. Jasukaitienės, I. Valutkevičienės ir istorijos mokytojo V. Overlingo, Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus 7 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos R. Pauliukaitienės, Garliavos Jonučių progimnazijos 5 klasės moksleiviai su etikos mokytoja J. Radzevičiene, Garliavos meno mokyklos moksleiviai su mokytojais bei tėveliai ir seneliai, į šventę atlydėję mažuosius.

Šventinio renginio pradžioje susirinkusiems dalyviams sveikinimo žodį tarė Viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė. Džiaugdamasi gausiai susirinkusiais dalyviais, direktorė kvietė vasarą smagiai ir turiningai praleisti bibliotekoje, dalyvaujant „Vasaros skaitymo iššūkyje“, akcijoje „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ bei kitose organizuojamose veiklose.

Pagrindinė šventės dalis prasidėjo teatralizuotais skaitymais, jų metu vaidmenimis skaityta K. Kubilinsko poema „Buvo buvo – kaip nebuvo“. Kad skaitymai būtų įdomesni ir linksmesni, iš įvairių kasdienybėje naudojamų daiktų buvo pagaminti muzikos instrumentai, kurie skleidė įvairių gyvūnų garsus.

Po skaitymų šventės dalyviai persikėlė į bibliotekos kiemelį, jame jaunųjų susirinkusiųjų laukė dar daugiau linksmybių: svečiai kūrė Lietuvos trispalvę, leido didžiulius burbulus, ant grindinio piešė savo figūrų kontūrus, žaidė judriuosius žaidimus, ieškojo Raganos šluotos ir savo muzikinius gebėjimus pasitikrino dalyvaudami bibliotekoje įrengtame muzikos kampelyje.

Po pietų mažieji žiūrėjo dokumentinį filmą apie Kauno kraštą, varžėsi interaktyvioje viktorinoje bandydami atpažinti viso pasaulio gražiausias, didžiausias, seniausias, įdomiausias bibliotekas. Susipažinus su „Lego robotika“ ir išmaniaisiais robotukais šventės dalyvių laukė pažintis su virtualios realybės akiniais.

Aktyviausi ir geriausiai pasirodę dalyviai apdovanoti bibliotekos direktorės padėkomis ir prizais. Organizatoriai dėkoja visiems, kurie šią dieną buvo kartu.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės

R. Vasauskaitė, Ž. Kazakevičienė

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos