Panevėžiuko bendruomenė turės kur sportuoti

Kalėdų eglės įžiebimas septynis kilometrus nuo Babtų nutolusiame Panevėžiuko miestelyje sutapo su kita švente - atnaujintos sporto salės atidarymu.

Aktyvi vietos bendruomenė                

„Kaimyninėje savivaldybėje ant panašios tipinės mokyklos stogo seniai auga beržai, todėl džiaugiuosi, kad Kauno rajono savivaldybė nepaliko mūsų bendruomenės likimo valiai“,- kalbėjo Panevėžiuko pradinės mokyklos direktorė Audronė Čelkienė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas savo ruožtu gyrė Panevėžiuko bendruomenę, ypač jos naująjį pirmininką Vytautą Juozapavičių, kurį pavadino metų atradimu. „Labai svarbu, kad vietos bendruomenė rodo iniciatyvą. Pasitarus su savivaldybe visada galima rasti sprendimų ir atlikti mažesnius ar didesnius darbus“, - pabrėžė meras.

Žadėjo nesustoti

Labai sumažėjus mokinių skaičiui, Panevėžiuko pagrindinę mokyklą teko pertvarkyti į daugiafunkcį centrą su pradine mokykla, vaikų darželiu ir biblioteka, todėl nuspręsta patalpas suremontuoti.

V.Juozapavičius sakė, kad sporto salės atnaujinimas – tik didelių darbų pradžia. Ateities planuose – sutvarkyti daugiafunkcio centro teritoriją, ją apželdinti. Miesteliui reikia ir šaligatvių, greičio ribojimo kalnelių, vaizdo stebėjimo kamerų.

Panevėžiuko mokyklos tėvų komiteto pirmininkas Mindaugas Maciulevičius kreipėsi į miestelio gyventojus, ragindamas būti neabejingais. „Panevėžiukas auga, todėl daug kas priklauso nuo mūsų. Jei būsime vieningi, prisidėsime darbais, neabejoju, atgims ir mūsų mokykla“,- kalbėjo jis.

V.Makūnas taip pat pastebėjo, kad atsiradus poreikiui ateityje daugiafunkcis centras galėtų išaugti į visos dienos mokyklą.

Ant atnaujintos salės parketo surengtos krepšinio rungtynės. Kultūrinės ir sportinės veiklos organizatoriaus Edmundo Jako vadovaujama Panevėžiuko merginų komanda stojo į akistatą su Lietuvos moterų krepšinio lygos vicečempionėmis – Kauno rajono „Hoptrans Sirenų“ komanda. Rungtynės baigėsi simbolinėmis lygiosiomis.

Vėliau visi nuskubėjo į kiemą, kur buvo įžiebta šventinė eglutė: danguje driokstelėjo fejerverkai, Kalėdų senelis dalijo dovanas, o bendruomenės nariai vaišinosi troškiniu.

Keičiasi ir mokyklos aplinka

Panevėžiuko sporto salės remonto darbams buvo skirta beveik 155 tūkst. eurų. Darbai atlikti pagal Švietimo įstaigų modernizavimo programą: juos lygiomis dalimis finansavo Kauno rajono savivaldybė ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Darbus atlikusios bendrovės „Social solution“ statybininkai sumontavo parketą, atnaujino lubas, perdažė sienas. Suremontuotos persirengimo patalpos, pakeista šildymo sistema, santechnika, įrengtas naujas apšvietimas. Teko atnaujinti dalį stogo.

Pasikeitė ir mokyklos prieigos – čia paklotos trinkelės, pasodinta kalninių pušų. Artimiausiu metu planuojama sutvarkyti ir automobilių stovėjimo aikštelę. Bendra visų darbų vertė sieks beveik 183 tūkst. eurų.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: