Bibliotekoje atidaryta kilnojamoji paroda

Lapkričio 28 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka Garliavos bendruomenę: moksleivius, mokytojus ir visus, besidominčius Lietuvos šimtmečio istorija, pakvietė į kilnojamosios parodos „Iš praeities į ateitį: šimtas faktų apie Kauno rajono iškilias asmenybes, kūrusias ir išsaugojusias Lietuvos valstybingumą“ pristatymą ir paskaitą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Parodos, surengtos įgyvendinant Kauno rajono savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą, tikslas – atkreipti dėmesį į Kauno rajono iškilias asmenybes – gamtos, menų, istorijos, literatūros mokslų bei politikos pirmeivius: R. Šliūpą, K. Aglinską, V. Andziulį, B. Buračą, P. Dovydaitį, J. Gabrį-Paršaitį, M. Gustaitį, J. Naujalį, T. Ivanauską ir Juozą Lukšą-Daumantą, kūrusius ir išsaugojusius Lietuvos valstybingumą ateinančioms kartoms.

Parodos sumanytojos ir rengėjos vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės teigimu, kilnojamojoje parodoje iškilios asmenybės pristatomos tokios, kaip jas įsivaizdavo amžininkai ar jos pačios, nepagražintos ir neidealizuotos.

Per mažytę ištraukėlę bei biografijos faktus buvo stengiamasi pagauti kažką esminio, charakteringo šiems asmenims, pateiktą informaciją papildant šių asmenų nuotraukomis ir jų veiklos liudijimais vaizduose.

Kilnojamojoje parodoje pristatyta 10 iškiliausių Kauno rajono asmenybių, kurios buvo tik maža dalelė mechanizmo, užtikrinančio Lietuvos valstybės pagrindų sukūrimą ir funkcionavimą. Tačiau šios Kauno rajone gyvenusios ir dirbusios Lietuvai asmenybės savo pavyzdžiu įrodė, kaip mažas sraigtelis gali nuveikti didžiulius darbus.

Renginyje dalyvavusiems Garliavos Jonučių ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijų moksleiviams Kauno apskrities viešosios bibliotekos vyresn. bibliografas, VDU istorijos mokslų daktaras Mindaugas Balkus skaitė pranešimą tema – „Kauno ir Pakaunės reikšmė atkurtos Lietuvos valstybingumui“. Renginio dalyviai galėjo ne tik išgirsti, bet ir ekrane pamatyti žymias ir svarbias vietas, pastatus, kuriuose įvyko Lietuvai svarbūs šimtmečio istoriniai įvykiai. 

Renginio pabaigoje projekto vadovė R. Vasauskaitė pakvietė apžiūrėti parodą ir priminė Garliavos mokyklose besimokantiems moksleiviams apie įpusėjusį kūrybinių darbų konkursą „Šimtmečio dovana Lietuvai“. Konkurso dalyvių darbų iki gruodžio 15 d. laukiame viešojoje bibliotekoje, adresu Vytauto g. 21, Garliava.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos