Priežastis, kodėl į Kačerginę būtina atminti dviračiu

Dviratis ir fotografija – du svarbūs XIX a. išradimai, be kurių ir šiandien sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą. Kačerginėje, Liepų parke, atidaryta įdomi fotografijų paroda po atviru dangumi.

 

Parodos ,,Dviračių istorijos Lietuvoje XX a. pirma pusė“ iniciatorius – miestelio kultūros puoselėtojas Paulius Bitinaitis su šaunia šeimyna. Jų dėka kurortinės teritorijos lankytojai gėrisi jau ketvirtąja fotografijų paroda Kačerginėje. Ji atkeliavo iš garsaus Lietuvos kolekcininko, istoriko Romano Senapėdžio archyvų. Autorius – kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus darbuotojas Kultūros ministerijoje, buvęs Lietuvos kultūros atašė užsienyje.

 

R. Senapėdis – Dzūkijos senosios technikos klubo ir Vilniaus kolekcininkų klubo narys. Parodoje – dviratininkų apranga, dviračių aksesuarai, gyvenamoji aplinka. Technikos mylėtojai gali pamatyti, kaip keitėsi dviratis – jo konstrukcija, dekoro elementai, gamintojų simbolika.

 

Kačerginės mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2020 devizas – ,,Praeitis kuria ateitį“. Iš Kačerginės kurorto praeities dviratis atriedėjo į nūdieną. Nereikia išradinėti dviračio, reikia ant jo sėsti ir atminti į šį poetiška miestelį.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos