Partneriai iš Lenkijos: per pastaruosius septynerius metus Kauno rajonas labai pasikeitė

„Kai pirmą kartą apsilankiau Raudondvario dvare prieš kelerius metus, tiesiog įsimylėjau šią vietą“. Tokiais žodžiais vizitą Kauno rajone pradėjo Varmijos-Mozūrijos vaivadijos sekretorius Januš Smolinski. Draugiški santykiai su šia vaivadija Kauno rajoną sieja jau septinti metai – 2012 m. pasirašyta partnerystės sutartis. Varmijos-Mozūrijos atstovai sako, kad per šį laikotarpį Kauno rajonas labai patobulėjo.

Ekonomikos forumai, dailininkų plenerai, parodos, bibliotekų, dvarų bendradarbiavimas, kulinarinio paveldo programos, riterių festivaliai, sporto varžybos – tai tik dalis sąlyčio taškų, kuriuos atrado Kauno rajono savivaldybė ir Varmijos-Mozūrijos vaivadija (Lenkija). O bene svarbiausias partnerius vienijantis dalykas – Žalgirio mūšis. Griunvaldo laukas, kuriame ir įvyko garsusis susirėmimas su kryžiuočiais, yra būtent šioje vaivadijoje.

„Šis įvykis ir jo vieta svarbi ir mums, lenkams, ir jums, lietuviams. Todėl mes labai norime Jus pakviesti į Žalgirio mūšio 610-ąsias metines kitų metų liepą“, – kalbėjo J. Smolinski. Kauno rajono savivaldybės delegacija kasmet liepą vyksta į kitą Lenkijos vietą, svarbią mūsų istorijai – Myslibužo apskritį, kur nukritus lėktuvui žuvo legendiniai lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Myslibužas taip pat jau ne vienus metus yra Kauno rajono savivaldybės partneris.

Senokai Kauno rajone besilankę Varmijos-Mozūrijos atstovai teigė čia pastebintys daug teigiamų pokyčių: dviračių takų plėtra, atnaujintos viešosios erdvės, investicijos į švietimo įstaigas. „Mes esame viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, kurioje didėja gyventojų skaičius, todėl patiriame nemažai iššūkių. Negalime nuvilti žmonių, kurie savo namais pasirenka mūsų savivaldybę, todėl nuolat ieškome būdų, kaip gerinti rajono infrastruktūrą“, – svečiams pasakojo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Kasmet Kauno rajono gyventojų skaičius padidėja apie 2500 žmonių, gimsta per 1200 kūdikių. „Kasmet į švietimo įstaigas investuojame 5–7 mln. Eurų, nuolat plečiame ir tobuliname laisvalaikio erdves,  tvarkome kelius. Kauno rajone noriai kuriasi verslas, todėl daugėja patrauklių darbo vietų. Galime sakyti, kad ir Kūdikio kraitelis, kurį jau dveji metai gauna naujagimio susilaukusios šeimos iš Kauno rajono, prisideda prie didėjančio gimstamumo“, – spartų savivaldybės augimą aiškino P. Visockas.

Lenkų delegacija, labai susidomėjusi Kūdikio kraiteliu, jį apžiūrėjo ir realybėje, nes Kauno rajono civilinės metrikacijos skyrius įsikūręs Raudondvario dvare, kuriame ir lankėsi svečiai.

Pagrindinis šio Varmijos-Mozūrijos atstovų vizito tikslas Lietuvoje – socialiniai klausimai, darbo vietų kūrimas, užimtumo tarnybų veikla. Šiuos klausimus jie aptarė su Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: