Pasaulinė širdies diena Kauno rajone

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje vyko sveikatingumo programa skirta Pasaulinei širdies dienai paminėti. Kauno rajono gyventojams buvo atlikti gliukozės ir cholesterolio matavimai bei fizinio pajėgumo vertinimai. Norintieji galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą, atlikti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos įvertinimą.

Renginio metu buvo vedama mankšta su Flexi-bar lazdomis, pranešimus skaitė prof. Jurgita Plisienė, prof. Olivija Gustienė, gyd. Remaras Čelutka, o patirtimi dalijosi rašytojas ir žurnalistas, infarktą patyrusių ir išgyvenusių žmonių savitarpio pagalbos grupės „Po infarkto“ steigėjas Giedrius Drukteinis.

Profilaktiškai pasitikrinti laukiančių žmonių eilėje buvo ir mero pavaduotojai Antanas Nesteckis ir Paulius Visockas.

„Šiandien puiki proga stabtelėti ir pagalvoti, ką darome ir ką turime daryti, kad galėtume mėgautis kokybišku gyvenimu“, – teigė A. Nesteckis.

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligomis serga 1,3 milijono žmonių, o kasmet nustatoma 240 000 naujų susirgimo atvejų. Dažniausiai gydomos širdies ir kraujagyslių ligos yra arterinė hipertenzija, išeminė širdies liga, įvairūs ritmo ir laidumo sutrikimai, dislipidemija (cholesterolio apykaitos sutrikimas). Pagrindiniai rizikos veiksniai – rūkymas, didelis blogojo cholesterolio kiekis ir alkoholio vartojimas.

„Priimti teisingus sprendimus yra lengviau, nei gydyti jau sunkiai kontroliuojamas ligas. Todėl linkiu visiems iš šiandien čia atvykusių profesorių ir specialistų pasisemti patirties ir žinių, kurias galėsite pritaikyti kelyje į sveikesnį gyvenimą“, – kalbėjo P. Visockas.

Lietuvoje vyksta širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa. Dar nesergantys širdies ligomis 40-55 m. amžiaus vyrai ir 50-65 m. amžiaus moterys kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją pasitikrinti pagal šią programą.

Renginyje dalyvavę visuomenės sveikatos biuro darbuotojai žmonėms dalino informacinius lankstinukus, į rūpimus klausimus atsakė Lietuvos širdies asociacijos nariai, o Kauno rajono turizmo ir informacijos centro darbuotojai surengė atvykusiems viktoriną – „Pažink savo kraštą“. Teisingai į klausimus atsakę gyventojai gavo dovanėles.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: