Kauno rajono savivaldybėje paminėta Pasaulinė širdies diena

Trečiadienį Kauno rajono savivaldybėje vyko profilaktinė širdies ir kraujagyslių sistemos patikrinimo akcija, skirta Pasaulinės širdies dienai paminėti. Akcijos metu LSMU Studentų mokslinės draugijos nariai kvietė savivaldybės darbuotojus ir vietos gyventojus įsivertinti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius. Norintieji galėjo pasimatuoti cholesterolį, gliukozės koncentraciją kraujyje, arterinio kraujo spaudimą, o esant didesnei rizikai – buvo galimybė atlikti širdies echoskopijos tyrimą.

Profilaktiškai pasitikrinti laukiančių žmonių eilėje stovėjo ir mero pavaduotojas Paulius Visockas.

„Gyvenimo trukmė ilgėja, kokybė gerėja. Tačiau galėtume pasiekti dar geresnių rezultatų, jei įsigilintume į mokslo pasiekimus, mokslininkų pateikiamą informaciją ir studijas. Linkiu, kad iš šiandien čia atvykusių profesorių ir specialistų pasisemtumėte įkvėpimo, patirties ir žinių, kurias galėsite pritaikyti kelyje į sveikesnį gyvenimą“, – kalbėjo vicemeras.

Renginio metu pranešimus skaitė Kauno klinikų Kardiologijos klinikos profesoriai: Raimondas Kubilius, Tomas Lapinskas ir Olivija Dobilienė.

Akcijoje dalyvavę Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojai žmonėms dalino informacinius lankstinukus, kvietė sužinoti savo kūno masės indeksą.

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligomis serga 1,3 milijono žmonių, o kasmet nustatoma 240 000 naujų susirgimo atvejų. Dažniausiai gydomos širdies ir kraujagyslių ligos yra arterinė hipertenzija, išeminė širdies liga, įvairūs ritmo ir laidumo sutrikimai, dislipidemija (cholesterolio apykaitos sutrikimas). Pagrindiniai rizikos veiksniai – rūkymas, didelis blogojo cholesterolio kiekis ir alkoholio vartojimas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: