Kauno rajono ugdymo įstaigų vadovų taryboje aptartas pasiruošimas naujiems mokslo metams

Augant sergamumo rodikliui ir didėjant COVID-19 ligos atvejų skaičiui, nerimaujama, kaip gi bus vykdomas ugdymo procesus, juk kitą savaitę visose švietimo įstaigose prasideda nauji mokslo metai. Rugpjūčio 26 d. Kauno rajono savivaldybėje vyko Kauno rajono ugdymo įstaigų vadovų tarybos ir savivaldybės vadovų susitikimas, kurio metu buvo aptarta, kaip mokyklos užtikrins  saugų ugdymo procesą visiems mokiniams.

Saugumas svarbiausia

Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją, planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ugdymas vyks įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo sąlygų. Pagrindinis principas organizuojant ugdymą – valdyti mokinių srautus, kad būtų mažinamas skirtingose klasėse besimokančių mokinių kontaktas. 

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas priminė, kad šis rugsėjis mokykloms bus kitoms, kupinas naujų iššūkių.

„Jau ne pirmą savaitę pakaunės kraštas išlieka didelės rizikos savivaldybe, kur sergamumo rodikliai yra gana aukšti. Nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar būsime saugūs ir sveiki, tad labai svarbu naudoti apsaugos priemones, laikytis higienos reikalavimų, atstumų, vengti susibūrimų“, – teigė meras.

V.Makūnas neabejoja, kad ugdymo įstaigų vadovai padarys viską, kad užtikrintų tiek mokinių, tiek mokytojų saugumą. „Netaupysime žmonių sveikatos sąskaita. Kiek reikės, tiek ir skirsime lėšų, tik svarbu, kad ugdymo įstaigos jas naudotų efektyviai“, – pabrėžė meras.

Kauno rajono savivaldybės vadovas įsitikinęs, jog kiekviena švietimo įstaiga susidurs su skirtingais iššūkiais ir problemomis, tačiau į visą situaciją reikia žiūrėti kūrybiškai ir lanksčiai. „Jeigu iškils problemos – operatyviai jas spręskite vietoje. Ieškokite naujų galimybių, mokykitės. O jeigu jau reikės mūsų pagalbos, mes visada padėsime“, – pažadėjo V. Makūnas.

Skydeliai vietoj kaukių

Kauno rajono ugdymo įstaigos informavo, kad jau yra apsirūpinusios reikiamomis apsaugos priemonėmis: dezinfekavimo skysčiai, vienkartinės pirštinės, kaukės, apsauginiai skydeliai.

„Pasitarę su mokytojais nusprendėme, jog pamokų metu jie dėvės ne kaukes, o apsauginius skydelius. Užsiėmimai vyksta beveik visą dieną, todėl pedagogams bus patogiau nei su kaukėmis“, – aiškino Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Jis informavo mokyklų vadovus, kad jeigu ugdymo įstaigos negalės užtikrinti visų reikalavimų, jos gali kreiptis į savivaldybę ir prašyti, kad konkrečioje mokykloje mokymas vyktų nuotoliniu būdu, arba būtų taikomas mišrus mokymo būdas (ir kontaktinis, ir nuotolinis). „Mokyklos turės atitikti ne vieną kriterijų, jeigu norės vaikus mokyti per nuotolį. Pavyzdžiui, pedagogai turės būti išklausę nuotolinio mokymo kursus, ugdymo įstaigoje turi veikti viena nuotolinio mokymo platforma“, – vardijo J. Petkevičius.

Pamokos vienoje klasėje, ilgesnės pertraukos

Šiais mokslo metais kiekviena mokinių klasė turės turėti savo atskirą klasę, kurioje vyks visos pamokos, išskyrus technologijų, gamtos mokslų dalykus.

Jei ugdymui naudojamos bendros patalpos, po kiekvienos pamokos jos turės būti išvėdinamos ir išvalomos. Mokiniams koridoriuose rekomenduojama dėvėti kaukes. Mokymui naudojamas inventorius turės būti dezinfekuojamas po kiekvieno panaudojimo.

Mokykloje bus būtina reguliuoti mokinių srautus, kad kuo mažiau susidurtų skirtingo amžiaus mokiniai. Netgi rekomenduojama grąžinti mokymąsi pamainomis, arba keisti pamokų pradžios laiką. Kaip informavo Kauno rajono ugdymo įstaigų vadovai, planuojama gerokai pailginti pertraukas tarp pamokų, ilginti pietų pertrauką.

Mokyklų direktoriams pasiteiravus, ar mokiniai per pertraukas galės išeiti iki parduotuvės ar kur kitur, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų atsakymas buvo konkretus ir aiškus – „NE“. Tad ugdymo įstaigos turės užtikrinti, kad mokiniai niekur nevaikščiotų, nes susirgimo atveju bus neįmanoma atsekti, kur vaikas užsikrėtė.

Išankstinis stalų padengimas

Kauno rajono savivaldybė svarstė, kaip užtikrinti saugų maitinimą mokiniams ir kurį metodą pasirinkti: maitinimą organizuoti valgyklose ar klasėse, maistą patiekiant vienkartiniuose induose.

„Įvertinome visas aplinkybes ir nusprendėme, kad saugiau ir patogiau mokinius maitinti valgyklose, reguliuojant jose vaikų srautus. Prisiminsime seną metodą – išankstinį stalų padengimą. Pietauti atėję vaikai iškart sės prie stalo, kur jiems bus viskas paruošta“, – aiškino Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, atsakinga už maitinimo organizavimas švietimo įstaigose, Žydra Narbutienė.

Valgykloje kartu pietauti turės tik tos pačios klasės mokiniai ir šalia esančių klasių mokiniai, kurie naudojasi bendra koridoriaus erdve. Mokyklos valgykloje turės būti užtikrintos tinkamos sąlygos darbuotojų ir mokinių rankų higienai: praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, vienkartinės priemonės rankoms nusišluostyti.

Mokykliniuose autobusuose tik su kaukėmis

Mokiniai, kurie į mokyklas atvažiuos ir grįš mokykliniais autobusais, privalės dėvėti apsaugines kaukes. Taip pat turės būti išlaikomas saugus atstumas vienas nuo kito ir vairuotojo.

Autobuso rankenos, kėdžių atlošai ir kiti dažniausiai liečiami paviršiai turi būti dezinfekuojami kas kartą prieš įlaipinant kitą vežamų mokinių grupę.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: