Šiandien – paskutinė išankstinio balsavimo diena

Paskutinę išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose dieną prie balsavimo punkto Kauno rajono savivaldybėje nusidriekė ilgos eilės.

„Šiandien žmonių susirinko daugiausia nei per praėjusias tris dienas, manau, tenka laukti ne mažiau kaip pusvalandį. Pirmadienį, pavyzdžiui, eilių visai nebuvo. Matyt, negalėsiantys balsuoti rinkimų dieną, sekmadienį, suskubo pasinaudoti paskutine galimybe prabalsuoti iš anksto“, – pasakojo Kauno rajono rinkimų Raudondvario Nr. 65 apygardos pirmininkė Rūta Svečiulienė.

Ji pastebėjo, kad balsuoja daugiausia Kauno miesto gyventojai iš aplinkinių mikrorajonų. Rinkėjų aktyvumas išankstiniame balsavime kiek mažesnis, bet panašus kaip ir per praėjusius Seimo rinkimus.

Kaip skelbiama Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto puslapyje, spalio 7-ąją buvo prabalsavę  1,87 proc. Raudondvario apygardos rinkėjų (603 iš 32 213), Garliavos apygardoje – 1,88 proc. (673 iš 38 798). 2016 m. Seimo rinkimuose šie procentai atitinkamai buvo 3,72 ir 2,70.

R. Svečiulienė paragino rinkėjus aktyviai balsuoti ir priminė, kad nors įprastų vardinių kvietimų balsuoti šiemet gyventojai negavo, tai nekeičia balsavimo tvarkos. „Ateinant su savimi tereikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, ir, pageidautina, savo rašymo priemonę. Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje“, – priminė Raudondvario Nr. 65 apygardos pirmininkė.

Ji atkreipė dėmesį, kad šiandien yra paskutinė diena balsuoti iš anksto. Balsuoti galima bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Balsavimo punktai bus uždaryti šiandien 20 val.

Sekmadienį, rinkimų dieną, bus galima balsuoti tik savo rinkimų apygardos apylinkėse.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: