Patirties sėmėsi plungiškiai

Kaunas rajonas – atviras visoms savivaldybėms, šį kartą mūsų rajone patirties sėmėsi Plungės rajono savivaldybės atstovai.

Lapkričio 13 dieną Kauno rajone viešėjo Plungės rajono savivaldybės delegacija – Administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, gimnazijų vadovai.

Vizito tikslas – pasisemti patirties mokinių maitinimo organizavimo srityje, susipažinti su Kauno rajono mokyklose vykdomais projektais, diegiamu bandomuoju švediško stalo mokinių maitinimo modeliu.

Svečiai lankėsi naujausioje Kauno rajono mokykloje – Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinėje mokykloje. Ši mokykla tik nuo šių mokslo metų pradėjo organizuoti mokinių maitinimą, derinti patiekalų asortimentą, tirti vaikų ir tėvų poreikį. Čia įrengta nauja moderni valgykla ir virtuvė. Lapkričio mėnesį vaikams pradėtas diegti švediško stalo modelis, sumontuota jų ūgiui pritaikyta savitarnos linija, įrengtas salotų baras. Pasak mokyklos direktorės Daivos Misonienės, mokiniams tai iš karto labai patiko, jie daug noriau eina pietauti, o ir darbų organizavimas valgykloje tapo sklandesnis.

Plungės rajono savivaldybės atstovai aplankė ir Vilkijos gimnaziją. Čia gyvai stebėjo mokinių pietų pertrauką, kartu stojo į bendrą eilę ir ragavo savitarnos stalo patiekalų. Vilkijos gimnazijoje švediško stalo principas diegiamas jau nuo 2017 metų. Pasak mokyklos direktoriaus Antano Švedo, jis pasiteisino su kaupu – praktiškai nebeliko maisto atliekų, mokiniai tapo mandagesni, pagerėjo valgymo kultūros įgūdžiai, sumažėjo socialinė atskirtis.

Svečiai iš Plungės rajono aktyviai domėjosi praktiniais ir finansiniais maitinimo organizavimo Kauno rajone aspektais. Susitikime dalyvavę Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė, savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius ir vyr. specialistė Žydra Narbutienė atsakė į gausius svečių klausimus, supažindino su Kauno rajono pasiekimais ir problemomis. Plungės rajono atstovai dėkojo už pasidalijimą patirtimi ir naudingais patarimais, kuriuos žadėjo pritaikyti savo savivaldybės mokyklose.

 

Informaciją parengė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos