Tėvystės akademija auginantiems vaikus su negalia

Ypatingus išgyvenimus patiria tėvai, kurie augina vaikus su negalia. Jų patirtį sunkina, kad šie tėvai turi nuolatos prižiūrėti savo neįgalų vaiką, taikyti tik į savo vaiką orientuotą ugdymo programą, naudoti specifinius tėvystės įgūdžius, o esant mažai pagalbos priemonių iš aplinkos ir nesulaukus tinkamos specialistų pagalbos, šios šeimos pasijaučia neišgirstos ir perdega.

Specialistų galinčių padėti šios šeimoms irgi trūksta - tokių šeimų Kaune yra nemažai. Vaikų skaičius, kuriems nustatytas vidutinis ir sunkus neigalumas, siekia net apie 800. Jeigu pridėtume šeimas, kurios prižiūri suaugusius vaikus su sunkia negalia, šis skaičius pasiektų 3000 ir net daugiau.

Norėdami bent šiek tiek keisti šią situaciją, Kauno „Arkos“ bendruomenė kartu su VDU, Socialinių mokslų fakulteto, Socialinio darbo katedra bei su Kauno miesto sav. programos „Iniciatyvos Kaunui“ pagalba organizuoja specializuotą Tėvystės Akademiją – seminarus tėvams auginantiems vaikus su negalia.

Turi klausimų? Ateik į susitikimus ir parsinešk naujų įžvalgų savo vaikų ugdyme ir priežiūroje!

SEMINARAI / SUSITIKIMAI:

2017 10 11 (trečiadienis) 18 val. – Vėluojanti vaiko su negalia raida: kiek trunka ugdymas - iki 21 metų? (dr. Gedas Malinauskas)

2017 10 24 (antradienis) 18 val. - Paauglio su negalia seksualumas: drausti, koreguoti ar leisti? (dr. Gedas Malinauskas)

2017 11 06 (pirmadienis) 18 val. – Tėvų poreikiai auginant vaiką su negalia (dr. Jorūnė Vyšniauskytė – Rimkienė)

2017 11 21 (antradienis) 18 val. – Sesės ir broliai šeimoje: ar jų nepamirštame? (dr. Jorūnė Vyšniauskytė – Rimkienė)

KUR IR KADA:

JONAVOS G. 66, auditorija 108.

Renginys nemokamas.

 

Kauno "Arkos" bendruomenės inf.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos