Nauja vandenvietė pagerins vandens kokybę

Greta Neries slėnio Pelenių miške atlikus detalius hidrogeologinius tyrimus, paaiškėjo, kad šioje teritorijoje vandens kokybė yra labai gera, tad čia planuojama įrengti naują vandenvietę. Ji leistų pagerinti vandens kokybę Karmėlavos, Ramučių ir Neveronių gyventojams bei užtikrinti Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtrą.

Tyrimą užsakė atlikti Kauno rajono savivaldybė.

Tyrimų metu buvo išgręžtas 21 gręžinys, kurių gylis – nuo 19 iki 70 metrų. Buvo atlikti 10 trumpalaikių bandymų ir 3 ilgalaikiai tiriamieji išpumpavimai, paimti vandens mėginiai.

Pelenių sklype taip pat atlikti detalūs požeminio vandens cheminės sudėties tyrimai. Vanduo pasižymi geromis vandens filtracinėmis savybėmis, yra ypač mažos mineralizacijos, dėl gruntinio sluoksnio apsaugotas nuo galimo užteršimo.

„Trys  didelio skersmens ir našumo gręžiniai, tinkantys požeminio vandens gavybai, buvo užkonservuoti – palikti būsimai vandenvietei“, – paaiškino Kauno rajono savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėja Jurgita Rakauskaitė.

Kauno rajono savivaldybė artimiausiu metu planuoja parengti specialųjį planą ir kitus būtinus dokumentus dėl naujos vandenvietės įrengimo Pelenių kaime.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: