Piligrimų kelias „Camino Lituano“ vingiuoja ir per Kauno rajoną

„Camino Lituano“ – tai 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo. Šis kelias eina ir per Kauno rajoną, atkarpoje Panevėžiukas – Biliūnai.

„Kauno rajonas jau pradėtas žymėti stacionariais „Camino Lituano“ piligrimų kelio ženklais, kurių dėka piligrimams bus lengviau ir paprasčiau keliauti mūsų krašte, atrasti lankytinus objektus, nakvynės vietas“, – pasakojo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro (KRTVIC) laikinai direktorės pareigas einanti Raminta Popovienė.

Anot R. Popovienės, su visu piligrimų kelio maršrutu ir, žinoma, atkarpa per Kauno rajoną galima susipažinti svetainėje http://www.caminolituano.com/.

Per Kauno rajoną eina 20,1 km trasa, nuo Panevėžiuko iki Biliūnų. Kelionę piligrimai pradeda judėdami link Žemaitkiemio dvaro, pakeliui aplankę Krivėnų tvenkinį, Piepalių piliakalnį. Užsukę į Babtyną – Žemaitkiemio dvarą piligrimai galės ne tik pailsinti kojas po ilgo žygio, bet pasigrovėti dvaro teritorija, apžiūrėti skulptūras, menančias didingus Lietuvos laikus, akis paganyti į senovinių automobilių parodą.

Vėliau maršrutas veda link Kačiūniškės kaimo, toliau Nevėžio kraštovaizdžio draustiniu nukeliaujama į Biliūnus. Iš Biliūnų kelias veda į Bernatonių piliakalnį, o iškart už už – Raudondvaris. Užsukus į šią gyvenvietę, privalu apsilankyti Raudondvario dvare.

„Camino Lituano“ kelias sukurtas Ispaniškojo Camino Se Santiago kelio pagrindu. Kelias prasideda ties Latvijos-Lietuvos siena, vingiuoja per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su Camino Polaco piligrimų taku Lenkijoje. Piligrimų keliavimo patogumui, Camino Lituano suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus. Visą kelio maršrutą sudaro 21 etapas.

Juo keliaujantys piligrimai aplankys bažnyčias, koplyčias, šventvietes, piliakalnius, pažintinius takus, apžvalgos bokštus, archeologijos, gamtos paminklus, muziejus, dvarus, istorinio ir kultūrinio paveldo vietas. Piligrimų ir žygeivių patogumui veikia piligrimų nakvynės, maitinimo įstaigos ir kita reikalinga infrastruktūra. Kelias sužymėtas tradicinėmis geltonomis krypties rodyklėmis bei kriauklėmis.

Evaldo Karaliaus nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos