Piliuonos ugniagesiai įsikūrė naujose patalpose

Piliuonos ugniagesiams nauja savaitė prasidėjo įkurtuvėmis – iki šiol dirbę netinkamose patalpose Margininkų kaime, su visa komanda persikėlė į atnaujintą pastatą.

Pasak Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus Ryčio Velžio ir pavaduotojo Algirdo Žandaro, remonto darbus, kuriems buvo skirta 98 tūkst. eurų, pavyko atlikti vykdant „Interreg“ projektą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Tai jau ne pirmas projektas, įgyvendinamas su kolegomis iš Punsko ir Krasnapolio. Anksčiau vyko bendri mokymai, pratybos. Bendradarbiaujant su lenkais pakaunės ugniagesiams pavyko atnaujinti kai kuriuos pastatus, įsigyti technikos.

R. Velžys dėkojo Taurakiemio seniūnei Danutei Glinskienei už pagalbą ir iniciatyvas. Seniūnė aktyviai prisideda vykdant prevencijos programas, jos paraginti, Piliuonos komandą papildė keturi savanoriai.

R. Velžys pasakojo, kad Kauno rajone didėjant gyventojų skaičiui, daugėja ir nelaimių. Darbe labai praverčia neseniai įsigytas gaisrinis automobilis. Jo įsigijimą finansavo Kauno rajono savivaldybė.

„Kad ugniagesiai dirbtų noriai, reikia nuolat gerinti materialinę bazę. Juk saugumas yra vienas svarbiausių žmogaus poreikių“, – kalbėjo atidarymo šventėje dalyvavęs Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Nesteckis.

D. Glinskienė pastebėjo, kad seniūnijoje gyvenamieji pastatai nuolat tikrinami, priešgaisrinės sistemos taisomos, montuojami dūmų detektoriai, o gyventojai informuojami, kokių reikalavimų turėtų laikytis.

Piliuonoje įsikūrusią ugniagesių komandą aplankė ir naujas patalpas bei įsigytą automobilį apžiūrėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius. „Malonu, kad apie tarnybų tikslus ne tik kalbama, bet ir jų siekiama. Šiandien galime pamatyti realius pavyzdžius – naujas patalpas ugniagesiams Piliuonoje, augantį savanorių būrį“, – teigė direktorius.

Jau 24 metus ugniagesiu dirbantis A. Juškevičius pripažino, kad ugniagesio darbas reikalauja daug ištvermės – tiek fizinės, tiek emocinės. „Mums reikia ne vien ugnį gesinti, bet gelbėti žmones, juos nuraminti ir stengtis kuo daugiau išsaugoti turto.“

Piliuonos komanda budėjimus pradėjo nuo sausio 8 d., tačiau malšinti gaisrų vyko jau šešis kartus.

Šiuo metu Kauno rajone veikia aštuonios ugniagesių komandos, savanorių skaičius siekia 56, iš jų – septyni darbuojasi prevencijos srityje.

Kovo 1 dieną veiklą pradės dar viena – Vandžiogalos ugniagesių komanda.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos