Pirmasis trišalės tarybos posėdis

Kauno rajono savivaldybėje įvyko pirmasis šiais metais trišalės tarybos posėdis. Jos nariai išklausė trišalės tarybos pirmininko Sauliaus Davainio praėjusių metų ataskaitą ir Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Dalios Kupratienės pristatymą apie Kauno rajono savivaldybės 2020 m. biudžetą.

Šiemet biudžetas 16,3 proc. didesnis nei praėjusiais metais ir siekia per 96 mln. Eur. Daugiausiai lėšų skiriama švietimui ir kultūrai – 54,3 proc.

„Biudžetas yra subalansuotas ir nedeficitinis“, – teigė posėdyje dalyvavęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Biudžete numatytos lėšos ir savivaldybės bei jos įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Daugiausia atlyginimai bus didinami mažiausiai uždirbantiems švietimo, kultūros (18,5 proc.), socialinės apsaugos (15,2 proc.) ir seniūnijų (14,6 proc.) darbuotojams.

Trišalės tarybos pirmininkas Saulius Davainis pristatydamas veiklos ataskaitą už 2019 metus pranešė, kad praėjusiais metais įvyko 5 trišalės tarybos posėdžiai. Juose svarstyti svarbūs Savivaldybei klausimai: biudžeto formavimas, strateginis planas 2021–2027 metams, pasirengimas vaikų vasaros poilsio organizavimui ir naujiems mokslo metams.

„Labai svarbu ir tai, kad trišalė taryba neatsiribojo ir ėmėsi rimtų bei atsakingų veiksmų, kai Kauno miesto savivaldybė priėmė sprendimą dėl dalies Kauno rajono prijungimo“, – Tarybos narių iniciatyva kreiptis į valstybės institucijas džiaugėsi S. Davainis.

Kauno rajono trišalę tarybą sudaro 15 narių, po penkis profesinių sąjungų, verslininkų ir Savivaldybės atstovus. Pagrindinė jos funkcija – nagrinėti socialines, ekonomines ir darbo rinkos problemas bei teikti siūlymus joms spręsti.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos