Planai Linksmakalnyje: šiuolaikinė mokykla, sutvarkyti kiemai, gatvės, šaligatviai

Linksmakalnis yra viena mažiausių Kauno rajono seniūnijų, tačiau praeityje buvęs sovietų karinis miestelis sparčiai keičiasi: čia įrengtas stadionas, veikia pradinė mokykla-darželis, vaikų dienos centras, kuriasi verslas, gražėja aplinka, o nekilnojamo turto vystytojai suplanavo gyvenamųjų namų kvartalą.

Antradienio vakarą su komandos nariais į Linksmakalnį atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas susitiko su bendruomene: aptarė problemas, pristatė planuojamus darbus.

Meras gyrė seniūną Vaclovą Žvirblį už rūpestingumą, o bendruomenę už aktyvų dalyvavimą „Europos kultūros sostinės 2022“ projektuose.

Bene didžiausias darbas, prasidėsiantis jau kitąmet – Linksmakalnio pradinės mokyklos-darželio rekonstrukcija. Pastatas bus apšiltintas, išplėstos jo erdvės, sutvarkyta aplinka. „Padarysime tai, ko reikia gerai šiuolaikinei mokyklai. Jei atsiras poreikis, ateityje bus galima pagalvoti ir apie priestatą“, – kalbėjo V. Makūnas.

Mero pavaduotojas Antanas Nesteckis sakė, kad bus tęsiama gatvių tvarkymo programa: išasfaltuotos likusios Sandėlių ir Tvenkinio gatvių atkarpos, rekonstruota Dvaro gatvė.

Tokia pati procedūra laukia ir Liepų gatvės, kurią Kauno rajono savivaldybei pagaliau pavyko perimti iš kaimyninės Prienų savivaldybės. Ši svarbi arterija bus atnaujinta iš pagrindų, greta jos įrengtas šaligatvis, kurio labai reikia, norint pėsčiomis pasiekti kelią Kaunas-Prienai.

V.Makūnas ragino gyventojus aktyviau dalyvauti daugiabučių namų renovavimo ir kiemų sutvarkymo programose. „Savivaldybė ir kitąmet tam skirs lėšų, bet jūs taip pat turite atlikti namų darbus: susitvarkyti žemės nuosavybės dokumentus ir tarpusavyje susitarti“, – pabrėžė meras.

Miestelyje taps saugiau ir šviesiau: planuojama įrengti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų, 70 naujų ekonomiškų šviestuvų.

Bene didžiausias Linksmakalnio skaudulys – daug metų trunkantys bendruomenės nesutarimai su gyvenvietėje įsikūrusia gyvūnų prieglauda „Penkta koja“. Benamių ir čia laikinus namus suradusių gyvūnų kaimynystėje gyvenantys žmonės skundžiasi netvarka, nepakeliamu kvapu, triukšmu, be to čia gyvena dvigubai daugiau gyvūnų nei turėtų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šioje įstaigoje atlikto ne vieną patikrinimą ir rado įvairių pažeidimų. Dėl galimai neskaidrios finansinės veiklos gyvūnų prieglaudą taip pat tikrino Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai.

V.Makūnas pažadėjo, kad Kauno rajono savivaldybė ir toliau palaikys ryšį su šiomis tarnybomis. „Visi privalo laikytis įstatymų. „Penkta koja“ jų nesilaiko, todėl buvau ir būsiu jūsų pusėje“, – patikino gyventojus meras.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: