Sukurtas pasakojimas apie pokario rezistenciją Kauno rajone „Žvangantis miškas”

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas „Istorijų festivalis“ pristato režisierės Rūtos Vyžintaitės-Lajienės ir nepriklausomo kūrėjo Ryčio Tito videopasakojimą apie pokario rezistenciją Kauno rajone „Žvangantis miškas”.

Šis pasakojimas – tai trumpa kelionė į Kauną supančius miškus ir juose slypinčias partizaninio karo paslaptis, o jomis dalijasi paskutinieji šių įvykių liudininkai.

„Tikiuosi, šis filmas mus tartum bakstels ir primins, kad tie senukai troleibusuose, parkuose, laiptinėse – jie tikri super herojai, išgyvenę neįtikėtinus scenarijus. Išgirsti tuos scenarijus iš jų lūpų liko labai nedaug laiko“, – sako filmo režisierė R. Vyžintaitė Lajienė. „Mūsų herojų stiprybė išreikšta ne tik būtuoju laiku – ir šiandien jie skleidžia tą tvirtą, ypatingą dvasią, įkvepia ne tik praeities istorijomis, bet ir šiandienai aktualiomis mintimis“, – mano specialiai šiam filmui garso takelį sukūręs menininkas R. Titas.

Autoriai – nepriklausomi filmų kūrėjai, ne vienerius metus prisiliečiantys prie Kauno bei kitų miestų istorijų pasitelkdami audiovizualinius pasakojimus.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos