Pradedamas 12–15 metų vaikų skiepijimas nuo COVID-19

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradedama 12–15 metų vaikų vakcinacija nuo koronaviruso. Šio amžiaus vaikai bus skiepijami tik „Pfizer BioNTech“ vakcina nuo COVID-19. Dėl jo tinkamumo 12–15 metų vaikams Europos vaistų agentūra (EVA) sprendimą yra priėmusi gegužės pabaigoje.

Kauno rajone tokio amžiaus vaikų yra 5600. „Tėvai savo atžalas skiepui gali registruoti internetu arba telefonu 1808. Į vakcinavimo centrą kartu su vaiku privalės atvykti ir vienas iš tėvų“, – aiškino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Pavaduotojas taip pat informavo, kad gyventojams jau leidžiama pasiankstinti antrą „Vaxzevria“ („Astra Zeneca“) skiepą. Įprastai antras skiepas „Vaxzevria“ vakcina suleidžiamas praėjus 12 savaičių po pirmojo.

M.Rikteris atkreipė dėmesį, kad praeitą savaitę pasiteisino vakcinavimas gyva eile, todėl šiandien bus sprendžiama, kad skiepijimas būtų vykdomas dviem būdais: gyva eilė ir tie, kas registruojasi iš anksto.

Šią savaitę Kauno rajono savivaldybė yra gavusi 5 476 vakcinos dozių: 4476 „Pfizer Biotech“, 700 – „Moderna“ ir 300 „Johnson & Johnson“.

Pakaunėje šiuo metu pirma vakcinos doze paskiepyta 42 039 (43,1 proc.) gyventojų. Atitinkamai Lietuvoje dalinai paskiepyta 41,9 proc. gyventojų. Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Kauno rajone siekia 89,2. Lietuvoje šiuo metu šis rodiklis siekia 122. Pakaunėje koronavirusu serga 114 gyventojų, o pasveiko – 7844. Per parą rajone nustatyti 3 nauji ligos atvejai.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos