Prasidedant mokslo metams - ypatingas dėmesys vaikų sveikatai ir saugumui

Rugsėjo mėnesį Kauno rajono visuomenės sveikatos priežiūros specialistai ugdymo įstaigose akcentuos taisyklingos laikysenos svarbą ir saugumą kelyje.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, į bendrojo lavinimo ugdymo įstaigų suolus sugužės nauja mokinių karta. Lietuvos mokslininkų tyrimų duomenimis nustatyta, kad sveikų vaikų yra mažiau negu pusė visų moksleivių.

Pagrindinės to priežastys - daug pastangų reikalaujančios mokomosios programos, ilgi statiniai krūviai ir hipodinamija mokymosi metu. Technologijų amžiuje vaikai juda vis mažiau, o daugiausiai laiko praleidžia prie kompiuterio ar televizoriaus, nors vienas iš pagrindinių sveikatą lemiančių veiksnių yra fizinis aktyvumas.

Labai dažni vaikų sveikatos sutrikimai - netaisyklinga laikysena ir stuburo deformacijos. Nuo stuburo būklės priklauso žmogaus savijauta, laikysena, vidaus organų veikla. Nenormali stuburo padėtis yra daugelio ligų priežastis. Siekiant atkreipti vaikų ir jų tėvelių dėmesį į taisyklingos laikysenos svarbą, Kauno rajono ugdymo įstaigose rugsėjo mėnesį bus organizuojamos kuprinių svėrimo akcijos, konsultacijos apie taisyklingą kuprinių nešiojimą, tikrinamas vaikų sėdėjimas pamokų metu.

Dar viena svarbi problema, kurią būtina spręsti - vaikų saugumas kelyje. Įgūdžiai, įgyti vaikystėje, bus labai svarbūs ateityje, todėl kalbėti su vaikais apie saugaus elgesio taisykles būtina jau nuo mažų dienų. Todėl rugsėjo mėnesį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai bus supažindinami su pagrindinėmis saugaus elgesio taisyklėmis ir būdais, skatinami ir pratinami laikytis saugaus elgesio taisyklių, ugdomas jų gebėjimas numatyti ir atpažinti pavojingas situacijas (kelyje, namuose, darželyje, kieme ir kitur), pastebėti, vertinti pavojaus šaltinius, ugdyti atsakomybę už savo saugumą, pagarbą gyvybei. Bus akcentuojamas atšvaitų nešiojimas ir jo svarba.

 

KRS inf.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos