Prasidėjo pajamų deklaravimas

Deklaruoti turtą ir pajamas šiais metais gyventojai pradeda anksčiau – tam skirti net du mėnesiai. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad į Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau - EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali pateikti tikslias bei kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai galės padaryti kelių mygtukų paspaudimu. Šiemet pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius reikia iki gegužės 3 d.

Pajamas deklaruosime nuotoliniu būdu

„Šiais metais EDS sistemoje kaip niekada anksti atnaujinome gyventojams duomenis apie jų pajamas ir išlaidas , kuriuos deklaruoti nuotoliniu būdu jie turės du mėnesius. Esminių pokyčių EDS nėra – kaip ir praėjusiais metais, pajamas padės deklaruoti jau pažįstamas ir šį procesą palengvinęs vedlys: iš viso už 2019 m. pajamas e. būdu deklaravo 1,37 mln. žmonių, iš kurių 86 proc. tai padarė be papildomos pagalbos, o iki šios dienos elektroniniu būdu deklaracijas už 2020 m. savarankiškai jau pateikė 200 tūkst. gyventojų“, - teigia Kauno AVMI  viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad neturintiems galimybių to padaryti e. būdu, deklaracijas telefonu padės užpildyti VMI konsultantai.

Kas turi deklaruoti pajamas?

Teikti pajamų deklaracijas privalo individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat tie asmenys, kurių metinių pajamų suma viršijo nustatytą vidutinio darbo užmokesčio sumą ir kitų pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, gavę gyventojai. Deklaruoti pajamas turi gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba  pagedaujantys susigrąžinti šį mokestį, jei buvo taikytas per mažas NPD. Taip pat norintys pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių dėl patirtų išlaidų (būsto kredito palūkanų, studijų ar gyvybės draudimo įmokų ir kt.). Dėl 2020 m. užimtų pareigų turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

GPM paramą skirsime įprastu būdu

GPM dalies paramos skyrimo tvarka ir forma nesikeičia. Paremti norimas organizacijas, politines partijas, profsąjungas ar meno kūrėjus gyventojai gali iki gegužės 3 d. Pernai daugiau nei 92,7 tūkst. Kauno apskrities gyventojų paramai skyrė apie 3,9 mln. eurų.

Saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – teikti prašymus (FR0512, 4 versija) per EDS. Primename, jog nuo 2022 m. GPM dalį paramai skirti galėsime tik e. būdu. Bendrąją informaciją šia tema ir kaip tai padaryti rasite čia.

Identifikavę savo telefono numerį pagalbos sulauks greičiau

Deklaravimo laikotarpiu konsultacijas telefonu teiks ir deklaracijas padės pildyti mokesčių specialistai visoje šalyje, paskambinus numeriu 1882 (pasirinkimas 1 – „Gyventojų pajamų deklaravimas“) ar kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI internetinėje svetainėje.

„Gyventojai, kurie Mano VMI paskyroje užsisakys autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą, skambučio metu konsultacijos sulauks greičiau, nes sistema atpažins skambinantįjį ir suteiks jam pirmenybę“, - akcentuoja J. Stankienė, pridurdama, kad ši sistema yra skirta identifikuoti gyventojus, kurie jau naudojasi VMI elektroninėmis paslaugomis, todėl jiems VMI konsultantai gali greičiau padėti.

Instrukcijas, kaip užsisakyti šią paslaugą, galite rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu> Kaip užsisakyti autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą?.

Daugiau informacijos apie deklaravimą, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Pajamų mokesčio deklaracijos užpildymo gidą rasite VMI Youtube kanale: Pajamų deklaracijos pildymo vedliu instrukcija - YouTube ir Pajamų deklaracijos pildymo vedliu instrukcija vykdantiems individualią veiklą - YouTube bei GPM311 formos pildymas vedlio principu individualią veiklą pagal pažymą vykdantiems gyventojams - YouTube. Naujausią informaciją, susijusią su deklaravimu, taip pat skelbiame VMI Facebook paskyroje.

VMI informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos