Priklausomybių konsultacinis kabinetas Kauno rajone jau antrus metus motyvuoja keistis

Priklausomybių ligų specialistų asociacija Kauno rajone 2019 metais sėkmingai įgyvendina siekį miestuose ir rajonuose turėti vietą, kur anonimiškai pagalbos gali kreiptis žmonės, kurių gyvenimą alkoholis padarė nepakeliamą.

Ir šiais metais vyksta Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo  iš dalies finansuojamas projektas „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“.

Penkiolikoje savivaldybių (Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus miestų, Tauragės, Marijampolės, Vilkaviškio, Pakruojo, Anykščių, Švenčionių) gyvena daugiau nei pusė visų šalies gyventojų.

Įsteigti konsultaciniai kabinetai padidino pagalbos paliestiems priklausomybės tuose rajonuose prieinamumą – į juos atvykti nereikia gydytojo siuntimo, pokalbis vyksta konfidencialiai. Be to, prisidedama prie visuomenei būdingos stigmos mažinimo, nes daugelis jos narių vis dar klaidingai tiki, kad priklausomybė yra nuodėmė ar priklausomo asmens, kuriam neįmanoma padėti, silpnumas.

Pirmasis šalyje Priklausomybių konsultacinis punktas – kabinetas Kaune – įkurtas dar 2016 metais. Priklausomybių ligų specialistų asociacijos pasiūlytas modelis tapo pamatais priklausomybių konsultantų teikiamai pagalbai visoje Lietuvoje.

„Svarbus konsultacijų aspektas yra pagarba ir lygiavertis santykis su priklausomybių paliestais žmonėmis. Tai skatina juos atsiverti ir priimti pagalbą. Tuo pat metu esame dėkingi mums padedantiems socialiniams partneriams – visų pirma Kauno rajono seniūnijų socialiniams darbuotojams, kurie paragina žmones ne „užverti“ problemą savo šeimoje, bet kreiptis dėl realios pagalbos“, – sakė Priklausomybių ligų asociacijos pirmininkas Gytis Jurevičius.

Jei alkoholis ar kitos psichoaktyviosios medžiagos padarė Jūsų ar Jūsų šeimos gyvenimą nepakeliamą – galite kreiptis į konsultantus ir susitarti dėl susitikimo šiais mob. tel. (8 614) 14 496, (8 614) 14 557 (Garliavoje), (8 655) 60 409 (Ežerėlyje), (8 655) 60 435 (Domeikavoje).

Daugiau informacijos www.prik.lt

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos