Prasideda Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis finansuojamas projektas ,,Mus jungiantys tiltai: Liublinas–Kaunas”

Kauno r. Domeikavos gimnazija, laimėjusi finansavimą, gegužės 24 d. pradėjo vykdyti projektą „Mus jungiantys tiltai: Liublinas–Kaunas“. Tai – Lietuvos ir Lenkijos bendros kultūros, istorijos ir paveldo pažinimo skatinimas, įgyvendinant veiklas, skirtas minėti Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo šimtmečius ir Liublino unijos 450-ąsias metines.

Pirminė projekto idėja kilo iš mokinių pusės, kurie istorijos pamokose mokėsi apie Liublino uniją ir pasiūlė surasti partnerių bei per mainus geriau pažinti vieni kitus. Pradžioje tam buvo naudoti socialiniai tinklai, o vėliau veikla persikėlė į realų gyvenimą. Projekto metu bus keičiamasi jaunimo (mokinių) vizitais, vykdomos bendros veiklos, rengiamos pažintinės išvykos ir pan.  

Jaunieji projekto dalyviai organizuos etninės kultūros dirbtuves, kuriose mokysis tradicinių dainų, šokių ir virtuvės paslapčių, kartu leis laisvalaikį. Visa veikla atsispindės sukurtame filmuke. Mokinius lydintys mokytojai patars ir papildys jų veiklas, kartu su Lenkijos kolegomis ves netradicines pamokas įvairiose erdvėse.

Birželio 12–15 dienomis įvyko išankstinis projekto susitikimas Liubline. Jo metu buvo pasirašyta mokyklų bendradarbiavimo sutartis, pristatytos mokyklos, apsikeista gerąja istorijos dėstymo patirtimi.

Projekto darbo grupės kartu sprendė jaunimo mainų, vyksiančių rugsėjo mėnesį, organizacinius bei turinio klausimus ir detales. Mainų data pasirinkta neatsitiktinai – būtent tuo laiku Liubline vyks istorikų kongresas, kurio pagrindinė tema – Liublino unija. Mieste vyks daug šiai progai skirtų renginių, kuriuose dalyvaus mūsų gimnazijos delegacija.

Mes džiaugiamės suradę partnerius, kurie atvirai ir pozityviai vertina bendrą mūsų šalių istoriją, nuoširdžiai domisi Lietuva, siekia daugiau sužinoti ir patirti.  

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: