Kauno rajone vyko didžiulio vaikų ir tėvų susidomėjimo sulaukusios rankinio treniruotės

Nacionalinė rankinio akademija Kauno rajone surengė net 10 mėnesių trukusį projektą „Sportuok su vaikais“. Projekto metu buvo sudarytos sąlygos sportuojančių jaunųjų rankininkų tėvams, draugams ir artimiesiems užsiimti aktyvia fizine veikla kartu su jaunosiomis rankininkėms. Projekto veiklose dalyvavo pusšimtis vaikų ir beveik šimtas suaugusiųjų.

„Vaikams ir suaugusiems kartu buvo vykdomos treniruotės, kurių metų vaikai ir suaugusieji varžėsi tarpusavyje, motyvuodami vieni kitus. Taip vaikai buvo skatinami gyventi fiziškai aktyviai, jiems buvo suteikiamos žinios apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai. Dalyviams buvo sudarytos sąlygos patiems atrasti ir kurti naujus veiksmus, jų derinius, mobilizuoti pastangas, priimti sprendimus ir įveikti iškilusias naujas kliūtis, patirti naujų įgūdžių bei noro varžytis. Suaugusieji taip pat buvo skatinami daugiau judėti, užsiimti aktyvia fizine veikla. Jiems suteikta žinių apie fizinio aktyvumo naudą, kaip teisingai atlikti pratimus ir teisingai dozuoti krūvį“, – pasakoja projekto „Sportuok su vaikais“ vadovas dr. Miglius Astrauskas.

Fizinė veikla buvo organizuojama Garliavos sporto ir kultūros centro sporto salėje vieną kartą per savaitę. Treniruotėse iš pradžių buvo naudojami baziniai pratimai su kamuoliu, įvairūs žaidimai. Vėliau kiekvienoje treniruotėje vaikai ir suaugusieji varžydavosi tarpusavyje, žaisdami rankinį sumažintoje aikštelėje su minkštu kamuoliu. Kiekviena fizinė veikla pasibaigdavo rungtynėmis tarpusavyje, o jų rezultatai motyvuodavo visus dalyvius kitoms treniruotėms ir varžyboms.

Treniruotes vedė profesionali rankinio trenerė Ernesta Žilienė. Iš viso projekto veiklose dalyvavo 92 moterys ir 37 vyrai, o fizine veikla pradėjo užsiminėti net 86 prieš tai nesportavę žmonės.

„Projektas paskatino suaugusiųjų bendruomeninius santykius, norą varžytis kartu, patirti judėjimo džiaugsmą, motyvavo skirtingas kartas užsiimti fizine veikla, suteikė žinių ir patirties. Jaunosios rankininkės sportuodamos kartu su savo tėveliais ir artimaisiais ne tik palaikė savo sportinę formą, bet ir įgavo motyvacijos varžytis, įrodyt pranašumą, toliau sportuoti ir fizinę veiklą sėkmingai derinti su mokslu bei kita veikla. Projektą įgyvendinusi Nacionalinė rankinio akademija tikisi įgyti daugiau partnerių iš tėvelių pusės, nes daugumai jų patiko sportuoti su vaikais. Labai tikimės tęsti šią veiklą, nes projektas ženkliai prisidėjo prie jo dalyvių fizinio aktyvumo didinimo“, – teigia trenerė Ernesta Žilienė.

Nacionalinės rankinio akademijos vykdytas projektas „Sportuok su vaikais“ buvo bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Šis fondas remia projektus, skatinančius Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos