Projektas suvienijęs keturis bibliotekų filialus

Aukštaitija ir Dzūkija tarp Raudondvario ir Vilkijos – tai projektas, suvienijęs net keturis Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialus.

Lietuvos Respublikos Seimas 2023-ius paskelbė Aukštaitijos ir Dzūkijos metais. Etnografiniai regionai – tai visos Lietuvos veidas. O kas svarbiau, nei pažinti savo šalį, suprasti jos papročius ir kultūrą. Tokio tikslo vedini Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Raudondvario, Kulautuvos, Batniavos ir Vilkijos filialai sukūrė projektą, kuriuo siekė supažindinti bibliotekos lankytojus su Aukštaitijos ir Dzūkijos krašto tradicijomis, kultūra ir tautiniu kostiumu. Kiekvienas filialas individualiai paruošė parodą bei vedė edukacija.

Projekto metu atsiskleidė ir nuoširdi kolegių J. Bačėnienės, D. Mejarienės, G. Vaitaitytės ir Ž. Žukauskienės bendrystė, nes suvienijus jėgas yra daug lengviau pasiekti puikių rezultatų. Kiekvieno filialo darbuotojos su didžiuliu entuziazmu leidosi į šį turiningą ir svarbų projektą. Nuoširdus bendradarbiavimas ir leido užtikrinti pilnavertišką, tikslią ir kokybišką žinių sklaidą.

O kad projektas būtų dar įdomesnis ir įneštų šiek tiek intrigos, buvo surengtas konkursas, kuris skatino skaitytojus aplankyti visas keturias filialų parodas ir įsiamžinti tautinių kostiumų fone. Puiku, jog sulaukėme gausaus dalyvių skaičiaus ir sveikiname Sigutę Kačenauskienę bei jos dukrą Melitą laimėjus konkursą. Nugalėtojai buvo įteiktas inovatyvus ir informatyvus stalo žaidimas visai šeimai „Būkime keliautojais ir atradėjais“, kurį žaidžiant galima sužinoti daug įdomių faktų apie Kauno rajoną ir čia esančius lankytinus objektus.

Tikimės, jog ši mūsų iniciatyva leido skaitytojui praplėsti etnografinį akiratį, dar labiau pažinti kultūrinį paveldą, juk be galo smagu skleisti gerą žodį apie savo kraštą, bet dar geriau dalintis juo apie visą Lietuvą.

Kulautuvos vyr. bibliotekininkė Živilė Žukauskienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: