Kauno rajono Vilkijos miesto atnaujinimas

Projektas „Kauno rajono Vilkijos miesto atnaujinimas“ įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.2.1-CPVA-R-908 „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“. Projekto tikslas – prisidėti prie gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo Vilkijos mieste.

Vilkija yra senas miestas, vertingas architektūros visuma. Vilkijos miestui būdingas reljefas, kuris suteikia galimybes matyti vis naujas ir vis kitas panoramas bei unikalius gamtos vaizdus su pratekančiu greta Nemunu. Vilkija – vienas iš panemunių miestų, išsidėstęs upės šlaite. Siekiant kompleksiškai sutvarkyti unikalų miesto centrą ir atsižvelgiant į projekto moto „Projektas žmogui su pagarba istorijai ir meile gamtai“, 2018 m. birželio 25 d. pasirašyta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto sutartis su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Kauno rajono savivaldybės administracijos lėšomis.

Projekto metu atnaujintas Šv. Luko skveras (Bažnyčios g. 23, prieš Vilkijos ligoninę), viena iš pagrindinių ir judriausių Vilkijos miesto Čekiškės g. šaligatvio atkarpa ir apšvietimas, įrengta vaikų žaidimo aikštelė prie daugiabučių gyvenamųjų namų (Čekiškės g. 120, 122,124 ir Tulpių g. 8 ir 14), baigiama įrengti masinių renginių vieta su scena ir žiūrovų vietomis (Vydūno g.).

Įgyvendinus projektą Vilkijoje, pagerės eismo saugumas, atsiras galimybė turiningai leisti laisvalaikį, padidės miesto patrauklumas, suaktyvės Vilkijos bendruomenės gyvenimas, pagerės gyvenimo kokybė. Taip bus siekiama, kad Kauno rajono mažieji miestai ir miesteliai kurtų darbo vietas, o kaimo vietovės diversifikuotų savo ūkio struktūrą ir išliktų gyvybingos, plėtojančios bendruomenių socialinę ir kultūrinę veiklą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: