Pučiamųjų orkestrai drebino Babtus

Babtų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Algupys“ trankiai atšventė 50 metų jubiliejų.
Trims orkestro nariams jis buvo išskirtinis – orkestro vadovas Jonas Girnius ir du jo nariai – Juozas Staliūnas ir Arvydas Maliauskas – orkestre groja nuo pirmos įkūrimo dienos – pusę šimto metų!
Sukakčiai paminėti tradicinės „Obuolinių“ šventės metu vyko pučiamųjų orkestrų festivalis Vario audros aidas Babtuose. Savo koncertus jubiliatams ir seniūnijos gyventojams dovanojo į svečius atvykę Panevėžio rajono varinių pučiamųjų instrumentų orkestrai „Sklepučini“ (vadovas Vilmantas Vapsva), „Aukštyn“ (vadovas Remigijus Vilys) ir Šiaulių džiazo orkestras „Romuva“ (vadovas Romualdas Žukauskas).
Orkestrą su gražiu jubiliejumi pasveikino LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo narė Raminta Popovienė. Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno sveikinimus ir padėkas jubiliatams įteikė mero pavaduotojai Paulius Visockas ir Antanas Nesteckis.
Jonas Girnius orkestrui vadovauja nuo 1991 m. Orkestrą 1970 m. įkūręs Edvardas Palavinskas jam vadovavo iki savo mirties 1985 m.
Apskritai Babtų krašte pučiamųjų orkestras jau žinomas nuo XX amžiaus pradžios. Algupio kaime jį pradėjo burti Justinas Čižinauskas.
Algupys, tai jau išnykęs kaimo pavadinimas, kuriame gyveno ir grojo pirmieji orkestro muzikantai. Išnykusiame kaime, tarp miškų, vis dar teka Algupio upelis.
Šiandien „Algupys“ puoselėja ilgametes tradicijas, groja įvairiuose renginiuose Kauno rajone ir visoje Lietuvoje, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, yra nuolatinis respublikinių dainų švenčių dalyvis, daugkartinis Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatų finalininkas ir I-II vietų laimėtojas įvairiose kategorijose.
2018 m.. kolektyvui suteikta I kategorija.
Orkestras turi paruošęs sakralinės muzikos, patriotinės muzikos, klasikinės muzikos programas.
Visų orkestrų koncertinės programos ir festivalio kulminacija tapo jungtinio orkestro koncertas Babtų miestelio centre kartu su TV projektų „Triumfo arka“, „Šok su manim“ dalyviais ir nugalėtojais Ona Kolobovaite ir Egidijum Bavikinu.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos