Puikiai vertina maisto kokybę darželiuose

Po renovacijos duris atvėrusiame Neveronių lopšelyje-darželyje vyko seminaras, kuriame buvo pristatyti nauji reikalavimai, keliami darželinukų maitinimo organizavimui, taip pat įvertintos darželių maisto paruošimo patalpos, maisto kokybė.

Seminare dalyvavo Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo mokyklų atstovai, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento specialistai.

Savivaldybės atstovus itin pradžiugino informacija, jog 2022 metais VMVT pakaunės darželiuose neužfiksavo jokių ligų protrūkių, susijusių su maistu, nebuvo gauta jokių vartotojų skundų dėl maitinimo kokybės.

VMVT vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Danguolė Grigalevičienė savo pranešime skyrė daug pagyrų darželių virtuvėms, kurių būklė yra itin gera.

Šį rudenį duris atvėrė dvi visiškai naujos virtuvės, kurios aptarnauja Neveronių lopšelio-darželio ir  Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro darželinukus. Pernai naujos virtuvės atidarytos Akademijos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“, Garliavos lopšelyje-darželyje „Uosiukas“, Lapių lopšelyje-darželyje, Užliedžių daugiafunkciame centre, Šlienavos pagrindinėje mokykloje.

Šios virtuvės aprūpintos modernia, šiuolaikiška technologine įranga, gamybiniu inventoriumi. Visuose Kauno rajono darželiuose maistas yra ruošiamas vietoje, termosais maistas pristatomas tik į Šeimos darželius. Visos ikimokyklinio ugdymo mokyklos 100 proc. dalyvauja ES finansuojamose pieno ir vaisių vartojimo skatinimo programose. Noreikiškių lopšelis-darželis „Ąžuolėlis“ dalyvauja eksperimentiniame LR Žemės ūkio ministerijos finansuojamame projekte „Ekologiškų ir pagal nacionalinės kokybės sistemas pagamintų produktų vartojimo skatinimas“.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos ir aktualios maitinimo organizavimo problemos: brangstantys maisto produktai, alergiškų vaikų maitinimas ir jų valgiaraščių sudarymas ir kt.

Inspektorė pristatė ikimokyklinių įstaigų patikrinimo rezultatus, patarė, kaip ištaisyti smulkius pastebėtus pažeidimus dėl higienos normų reikalavimų vykdymo, atsakė į gausius dalyvių klausimus.

Neveronių lopšelio-darželio direktorė Airina Juškienė ir jos komanda seminaro dalyviams pravedė ekskursiją – svetingai aprodė renovuotas įstaigos erdves: vaikų grupes, sensorinį kambarį, virtuvę, naujus kabinetus.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos