Ramučių kultūros triumfo valanda

Ketvirtadienio vakarą kultūros viceministras Albinas Vilčinskas Ramučių kultūros centro direktorei Živilei Girdauskaitei-Jurgaitienei įteikė diplomą. Dokumente pažymima, kad jos vadovaujamas centras pripažintas geriausiu 2021 m. 2-os kategorijos kultūros centru Lietuvoje. Kultūros ministro Simono Kairio įsakymu Ramučių kultūros centrui paskirta 50 BSI dydžio premija.
„Nelengva būti pastebėtam, kai esi šalia didelio miesto, kuriame tiek įvairių renginių, o Kaunas ir Kauno rajonas yra Europos kultūros sostinė“, – kalbėjo viceministras, pabrėždamas, kad būti geriausiu taip pat nelengva, nes tave visi atidžiai stebi.
A.Vilčinskas dėkojo ne tik Ramučių kultūros centro komandai, bet ir merui Valerijui Makūnui. „Merui norėčiau padėkoti už tai, kad Kauno rajone kultūra turi savo namus ir gali skleistis gražiausiais žiedais, kad kultūros darbuotojai čia gerbiami ir mylimi“, – kalbėjo viceministras.
V. Makūnas prisiminė, kad pradėjusios dirbti Ramučiuose Ž. Jurgaiteisnės laukė sunkūs kultūros centro statybų iššūkiai, kuriuos jį sėkmingai įveikė.
„Ramučių kultūros centras pasižymi iniciatyvomis, brandžiais renginiais ir festivaliais, kurie tapo pastebimi ne tik mūsų krašte, bet ir Lietuvos mastu. „Roko matrica 3x3x3“, „Gatvės roko“ festivaliai sukūrė stiprų šiuolaikinio kultūros centro įvaizdį. Jūsų centras taip pat aktyviai plėtoja etninę kultūrą, mėgėjų meną, bendruomeninius procesus. Mes jumis didžiuojamės!“ – kalbėjo meras.
Ramučių KC į švietėjišką, edukacinę, pramoginę veiklą įtraukia keturių seniūnijų (Karmėlavos, Neveronių, Domeikavos ir Lapių) įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojus. Aktyviai bendradarbiauja su VšĮ „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Ramučių KC Domeikavos laisvalaikio salės etnografinis kolektyvas „Serbentėlė“ ir Neveronių laisvalaikio salės etnografinis kolektyvas „Viešia“ yra pelnę „Aukso paukštę“.
Šalies ir tarptautiniu mastu žinomas Voškonių mėgėjų teatras „Siena“, kiti kolektyvai.
Kultūros centrai buvo vertinami pagal atskiras kategorijas, atsižvelgiant į jų vykdomą veiklą, darbuotojų skaičių, materialinę bazę. Premijos paskirtos vadovaujantis Geriausio kultūros centro vertinimo komisijos išvadomis. Ramučių kultūros centrą apdovanoti rekomendavo „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė ir Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis.
Šiemet Ramučių kultūros centrui buvo ypatingi dar ir tuo, kad centras įsikūrė šiuolaikiškai atnaujintose patalpose, greta pastato įrengtas amfiteatras.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: