Ramučiuose nugriaudėjo devintasis „Gatvės roko“ festivalis

Penktadienio vakarą Ramučiuose įvyko tradicinis roko kultūros festivalis, kuriame netrūko garsios muzikos,  gatvės meno, fotografijos ir linksmybių.

Festivalis tradiciškai pradėtas baikerių kolona. Griausmingai griaudžiant motorams, baikeriai pajudėjo nuo Kauno rajono savivaldybės, apvažiavo aplinkines gyvenvietes ir davė startą šventei.

Pagrindinis roko koncertas vyko šalia Ramučių kultūros centro. Jo metu į sceną lipo ir garsia muzika renginio nuotaiką kūrė „Akli“, „Dzelzs Vilks“ iš Latvijos, Augustė su programa „Rock Me Good“, „Colours of Bubbles“, „Bix“.

„Tada, kai prieš devynerius metus gimė idėja organizuoti roko festivalį Ramučiuose, jis vyko gerokai kuklesnėmis aplinkybėmis. Šiandien mes galime džiaugtis, kad „Gatvės rokas“ tapo Europos kultūros sostinės programos dalimi ir išaugo į dvi dienas trunkantį tarptautinį renginį. Galiu drąsiai teigti, kad ši šventė jau yra Ramučių kultūros centro ir visos bendruomenės vizitinė kortelė“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė pasidžiaugė, kad tapdami @Kaunas 2022 dalimi, galėjo išaugti iš vienos dienos roko muzikos festivalio į dviejų dienų roko kultūros festivalį, kuris apima ne tik muziką, bet ir fotografiją bei meną.

Renginio metu atidaryta vieno žymiausių muzikos fotografo Ryčio Šeškaičio paroda „Laisvė ir rokas“. Joje galima išvysti per dešimtmetį autoriaus sukurtus darbus – vidinį žvėrį žadinančias akimirkas iš įvairių roko muzikos koncertų. Ramučių kultūros centre ši paroda veiks tris savaites.

Šeštadienį roko festivalio veiksmas persikels į Karmėlavą. 16 val. visuomenei bus pristatyta tarptautinio bendradarbiavimo metu sukurta Algimanto Šlapiko ir Serge Ecker skulptūra „Skraidantys cepelinai_/Flying cepelinai_“. Tai unikalus ir originalus objektas Lietuvoje, sukurtas naudojant 3D technologiją ir tikrų, Karmėlavos gyventojų gamintų, cepelinų modelius. Atidarymo metu skambės Mr. Jumbo muzikinės improvizacijos, vyks pokalbis su menininkais ir cepelinų valgymo čempionatas.

18 val. Karmėlavos Šv. Onos parapijos šventoriuje skambės akustinis rokas – atlikėjų „Ingajos“ ir „Pacific K“ iš Latvijos koncertas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: