Meistriškumas įvertintas pasauliniame festivalyje

Ežerėlio kultūros centro Ringaudų laisvalaikio salės liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Rasa“ tarptautiniame liaudiškos muzikos festivalyje Luoyang, Henan, Kinijoje buvo apdovanotas už meninį lygį ir meistriškumą.

Pasidžiaugti apdovanojimu kolektyvo meno vadovas Gintaras Vilčiauskas atvyko į Kauno rajono savivaldybę, kur susitiko su meru Valerijumi Makūnu.

G.Vilčiauskas pasakojo, kad festivalis 6 dienas vyko Luojang mieste, turinčiame 3 milijonus gyventojų. Festivalio metu ansambliečiai susipažino su kitais kolektyvais iš Australijos, Portugalijos, Rusijos, Bulgarijos ir Lenkijos. Vadovas džiaugėsi, kad kolektyvas gavo pakvietimus apsilankyti festivaliuose kurie vyks Australijoje ir  Portugalijoje.

„Jūsų gautas prizas mums visiems labai svarbus. Jūs garsinate Lietuvą ir Kauno rajoną tokioje egzotiškoje šalyje ir visame pasaulyje“, – kalbėjo su ansambliečiais susitikęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Ežerėlio kultūros centrui ansamblis „Rasa“ priklauso nuo šių metų sausio mėnesio. Anksčiau atstovaudavo Lietuvos sporto universitetui ir jame repetuodavo. Kai universitetai pradėjo galvoti apie jungimąsi, buvo nutrauktas finansavimas ir kolektyvas iš patalpų išprašytas. Tuomet juos priėmė Kauno rajono savivaldybė, juolab kad beveik pusė kolektyvo narių gyvena Kauno rajone.

Kolektyvui išlaikyti buvo skirti etatai, čia dirba orkestro, šokių grupės vadovai, akompaniatorius-koncertmeisteris. Repeticijos vyksta Ringaudų laisvalaikio salėje. Šiais metais „Rasa“ jau surengė ne vieną koncertą, dalyvavo respublikiniuose festivaliuose, konkursuose.

„Kolektyvas gražiai dirba, juo mes didžiuojamės. Ansamblis turi pačią aukščiausią (I) meno kolektyvų kategoriją. Atlikėjai mūsų krašto organizuojamus renginius pakelia į aukštą lygį,“ – pasakojo Ežerėlio kultūros centro direktorė Inutė Strašinskienė.

Šiais metais orkestro dalyviams, 17-ai žmonių, siuvami nauji tautiniai kostiumai už beveik 7 tūkst. eurų.

Lapkričio mėnesį Ringaudų atnaujintoje sporto salėje numatoma organizuoti didelį renginį, jame kolektyvas atliks savo parengtą programą ir prisistatys Ringaudų bendruomenei bei Kauno rajonui. „Tikimės, kad orkestras pasipuoš ir naujais tautiniais kostiumais“, – sakė I. Strašinskienė.

„Rasa“ – tai jaunatviško veržlumo kupinas ansamblis, jau daugiau nei 50 metų puoselėjantis meilę lietuvių liaudies šokiui bei muzikai ir vienijantis visus, neabejingus tautiniam menui.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos