Raudondvario dvaras kviečia ir pramogauti, ir prisiminti senas tradicijas

Gruodžio pradžioje paspaudęs šaltukas nesukaustė Raudondvario dvaro veiklos: seno parko teritorija tviska spalvomis, vilioja ledo skulptūromis, o Menų inkubatorius kviečia į edukacijas.

„Turime ledo čiuožyklą ir nemokamas čiuožimo pamokėles vaikams bei suaugusiesiems, kurias veda žinoma dailiojo čiuožimo atstovė Agnė Poškevičiūtė. Pačiūžas galima ir išsinuomoti, ir atsinešti savas. Visi yra laukiami“, - kviečia Viešosios įstaigos „Raudondvario dvaras“ direktorė Snieguolė Navickienė.

Po stogu įrengta čiuožykla iš karto tapo populiari. „Specialią įrangą turinčiai čiuožyklai nebaisios orų permainos, todėl tikimės, kad ji veiks ilgai – galbūt iki kovo pradžios“, - vylėsi S. Navickienė.

Raudondvario dvaro menų inkubatorius kūrybiškai išnaudoja ir kitas šalčio teikiamas galimybes: pilies aplinką papuošė pasakų personažus vaizduojančios ledo skulptūros, šventinę nuotaiką kuriančios šviesų instaliacijos. Ledo skulptūrų parką kūrė skulptoriai iš Latvijos, Lenkijos, Anglijos, Lietuvos.

„Žmonės vaikšto, grožisi. Oro sąlygos skulptūroms kol kas tinkama. Nežinia, kaip bus toliau. Prieš Kalėdas parke planuojame jas atsinaujinti – atsiras naujų kūrinių iš ledo“, - pasakojo S. Navickienė.

Uždaras Raudondvario dvaro patalpas Menų inkubatorius skiria įvairiems pasirodymams: yra suplanuotas Andriaus Kaniavos koncertas, Raudondvario kultūros centro veiklos pristatymas, spektaklis vaikams, keletas senovinės muzikos koncertų.

„Gruodžio pradžioje jau koncertavo senosios muzikos atlikėjai iš Latvijos. Gruodžio 18 dieną vėl pakviesime pasiklausyti senosios italų muzikos. Atlikėjai atsiveš savo instrumentų, todėl skambesys

Raudondvario dvaro Baltojoje salėje turėtų būti ypatingas“, - tikino S. Navickienė.

Ji atkreipė dėmesį ir į tarptautinių kūrybinių dirbtuvių „Baltiški lobiai“ veiklą. Įvairių sričių menininkai iš Latvijos ir Lietuvos bendromis jėgomis kuria Bauskės ir Raudondvario pilies savitumą atspindintį simbolį, kuris bus naudojamas ir kaip suvenyras.

Neseniai Menų inkubatoriuje vyko jaukus, sklidinas susikaupimo kūrybos vakaras – per 20 moterų, besivaišindamos savo atsineštais gardėsiais, gurkšnodamos kavą, mokėsi pinti Kalėdų vainikus.

Menų inkubatoriaus rezidentei, Dianos floristikos studijos vadovei Dianai Jasilionienei rodant ir aiškinant, ką ir kaip daryti, šiaudiniai vainikų karkasai apaugo kėnio šakelėmis, pušų kankorėžiais, eukalipto žaluma, šermukšnių uogomis, rojaus obuoliukais, kalėdiniais kaspinais.

Šią edukaciją inicijavo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: