Raudondvario dvaras – viena patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje

Gruodžio 6 d. įteikti apdovanojimai patraukliausioms kultūrinio turizmo vietovėms Lietuvoje. Į geriausiomis pripažintų penketuką pateko ir vienas įspūdingiausių atgimusių renesanso architektūros paminklų šalyje – XVI a. pab. menantis Raudondvario dvaro ansamblis.

Kadaise iškilių didikų Radvilų, Zabielų ir Tiškevičių valdytame dvare šiandien ir vėl pulsuoja gyvybė. Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje stūksantis Raudondvario dvaras svečius pasitinka atnaujintais, turizmo ir visuomenės poreikiams kompleksiškai pritaikytais pastatais, sutvarkytu parku, įspūdingais renginiais.

Atgimęs Raudondvario dvaras – vieta, kurioje turtinga istorija persipina su dabartimi, kviesdama lankytojus pasinerti į įspūdžių ir naujų patyrimų kupiną kultūrinę kelionę laiku.

„Labai džiaugiamės, kad Raudondvario dvaras buvo nominuotas viena iš patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje. Tikimės, kad šis įvertinimas padės pritraukti dar daugiau vietos ir užsienio turistų“, - tikina laikinai einanti Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorės pareigas Aistė Sinkevičienė.

Šiemet rinkimuose dalyvavo 33 paraiškas pateikusios turistinės vietovės, kuriose vykdoma unikali kultūrinio turizmo veikla, susijusi su kultūros ir istorijos paveldo objektais, architektūra, kulinariniu paveldu ir kt. Nugalėtojo titulą rinkimuose pelnė Pakruojo dvaras.

„Visos vietovės – tikri vietinio turizmo perlai. Tačiau jos turi labai didelį potencialą išgarsėti ir Europoje“, - teigė laikina Valstybinio turizmo departamento (VTD) vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Patraukliausios kultūrinio turizmo vietovės Lietuvoje rinkimai – tai VTD įgyvendinamo, Europos Komisijos iš dalies finansuojamo projekto „Patraukliausios Europos turistinės vietovės“ (angl. European Destinations of Excellence – EDEN) dalis. Šiuo projektu siekiama didinti turistinių vietovių žinomumą ir lankomumą tiek šalies viduje, tiek užsienyje, gerinti šalies įvaizdį turizmo srityje.

Nuotraukų autorius - Liudas Masys

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: