Raudondvario dvare ant raudono kilimo rikiavosi čempionai

Penktadienį Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje buvo pagerbti Kauno rajoną garsinantys sportininkai – pasaulio ir Europos čempionai, šalies bei tarptautinių turnyrų prizininkai, komandos, treneriai.

Pernai Pakaunės sportininkams dažnai šypsojosi fortūna, todėl apdovanotojų sąrašas buvo ilgas – savivaldybės meras Valerijus Makūnas kartu su savo komandos nariais pasveikino daugiau nei 100 įvairių sporto šakų atstovų.

Rankininkės neužleidžia pozicijų

Ryškiausiai 2021 metais spindėjo Kauno rajono moterų rankinio komanda „CASCADA-HC Garliava SM“. Trenerės Ritos Urnikienės auklėtinės iškovojo visus įmanomus titulus Lietuvoje: tapo šalies moterų rankinio lygos čempionėmis, Lietuvos rankinio federacijos taurės ir Lietuvos rankinio federacijos Super taurės laimėtojomis. Naudingiausia sezono žaidėja tapo garliaviškė Kamilė Bušaitė.

Sveikinimų sulaukė ir Lietuvos vyrų rankinio rinktinės narys Deividas Jovaišas.

Gausiais plojimais buvo sutiktos 2021 m. Europos merginų U-19 rankinio čempionato Italijoje antros vietos laimėtojos bei 2021 m. Lietuvos moterų rankinio čempionato ir Lietuvos jaunimo U-19 rankinio čempionato nugalėtojos.

Ovacijos taip pat aidėjo Europos merginų U17 paplūdimio rankinio čempionato dalyvėms.

Futbolininkai kyla aukštyn

Atsiimti apdovanojimo ant scenos kopė pernai Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos čempionate debiutavusi Kauno rajono „Hegelmann“ komanda. Vyriausiojo trenerio Andriaus Skerlos auklėtiniai iškovojo aukštą penktą vietą, o šiemet ketina siekti dar geresnių rezultatų.

„Hegelmann” B komanda šį sezoną ir vėl rungtyniaus LFF II lygos pirmenybėse. Mėlynai balti turės ir dvi komandas moterų A ir I lygose.

Kita Kauno rajono futbolo komanda „Garliava“ Lietuvos futbolo federacijos II lygos čempionate užėmė ketvirtą vietą ir pelnė teisę žaisti I lygoje.

Daug dėmesio merginų futbolui skiria Vilkijoje dirbantis treneris Olehas Fedorchakas ir jo sūnus Ernestas.

Šventėje dalyvavęs LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pastebėjo, kad 2021-ieji Lietuvos futbolui buvo atsigavimo metai ir džiaugėsi Kauno rajone kuriama futbolo infrastruktūra.

Dukart nugalėjo Dakaro ralyje

Neveronyse gimęs ir augęs motociklininkas Arūnas Gelažninkas dvejus metus iš eilės tapo Dakaro ralio nugalėtoju „Original by Motul“ klasėje. Be to, jis net 17 kartų yra tapęs Lietuvos motokroso čempionu.

Raudonu kilimu ant garbės pakylos kilo ekstremalaus bėgimo atstovas Dainius Liutkus. Jis pernai tapo Lietuvos čempionu, taip pat tarptautinių ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybų Slovakijoje, Čekijoje, Lenkijoje nugalėtoju, prizininku.

Danielius Žoštautas ir Andrius Mitkevičius – pirmieji Lietuvos sportininkai, dalyvavę aukščiausio rango pasaulio „International Six Days Enduro“ motociklų varžybose Italijoje. Abu sportininkai pelnė bronzos medalius. Be to, Danielius 2021 m. tapo Europos „Cross Country“ taurės nugalėtoju.

Pauliaus Visocko auklėtiniai, Kauno rajono svarsčių kilnotojai, beveik neturi sau lygių ne tik šalyje, bet ir Europoje, pasaulyje. Matas Čepulis – Europos taurės laimėtojas ir Lietuvos čempionas. Gabrielė Kuršaitytė ir Kotryna Visockaitė yra ne tik Lietuvos čempionės, bet ir pasaulio jaunių čempionato vicečempionės.

Sportui dėmesio nestigs

Šventėje meras V. Makūnas dėkojo sportininkams, jų treneriams už Kauno rajono garsinimą ir žadėjo skirti dar didesnį dėmesį sporto infrastuktūrai. Jau šiemet bus baigti Mastaičių baseino modernizavimo darbai, pradėtas įrengti Raudondvario stadionas.

Šiuolaikinės sporto salės kyla ir šiemet bus baigtos statyti Kačerginėje ir Zapyškyje. Svarstoma dengto sporto maniežo statybos idėja Mastaičiuose.

Kauno rajono savivaldybė kartu su partneriais – Lietuvos sporto universitetu, nacionalinėmis futbolo, karatė ir rankinio federacijomis – toliau plėtos sportinių klasių projektą Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje.

Kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir „Tornado“ klubu svarstoma Kauno rajono krepšinio akademijos steigimo idėja.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos