Raudondvaris turės šiuolaikinį stadioną

Raudondvario gimnazijos modernizavimą Kauno rajono savivaldybė pradėjo nuo sporto infrastruktūros kūrimo. Pernai čia buvo įrengtas šiuolaikinis sporto aikštynas, o praėjusį pirmadienį vietos bendruomenė turėjo galimybių susipažinti su naujojo stadiono projektu.

AB „Nebrau“ vadovas Vaidas Tamošiūnas pasakojo, kad su Didžiąja ir Atgimimo gatvėmis besiribojantis sklypas yra pakankamai sudėtingas, tačiau jame pavyko suprojektuoti tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną.

„Kauno rajono savivaldybė ruošiasi rekonstruoti gimnazijos pastatą, todėl buvo svarbu atsižvelgti ir į būsimą mokyklos architektūros išraišką“, – aiškino sprendinius V. Tamošiūnas. Vienu iš atsikartojančių abiejuose objektuose elementų bus pilkos vertikalios metalo lamelės. Betoninės tribūnų konstrukcijos su rudai raudonomis žiūrovų kėdėmis ateityje turėtų atsikartoti ir gimnazijos klinkeriniame fasade.

Projektas bus įgyvendintas dviem etapais: pirmame bus įrengta futbolo aikštė su dirbtine danga ir atviromis žiūrovų tribūnomis. Antrame etape bus pastatytas dengtas žiūrovų tribūnų pastatas su pagalbinėmis patalpomis, sutvarkyta aplinka, pasodinti želdiniai.

Iš viso stadionas turės 1500 sėdimų vietų: 1000 atvirų ir 500 dengtose tribūnose. Teisėjams, žaidėjams ir žurnalistams suplanuotos atskiros zonos.

Visus naujus sporto paskirties statinius numatyta atitverti ažūrine tvora. Į stadioną žiūrovai pateks pro ketverius rakinamus vartelius. Stadionas bus tinkamai apšviestas, jame įrengtos kamuolių gaudyklės, vaizdo stebėjimo kameros. Rungtynių informaciją bus galima matyti švieslentėje.

Aptarnaujančiam transportui privažiavimas numatytas iš pietrytinės pusės. Automobilių stovėjimo aikštelę žiūrovams planuojama įrengti kitoje gatvės pusėje esančiame sklype.

Meras V. Makūnas pabrėžė, kad nauja sporto infrastruktūra tarnaus vietos bendruomenei. Stadionas bus gyvas, nes juo norėtų naudotis ir sėkmingai Lietuvos futbolo čempionate Kauno rajonui atstovaujantis „Hegelmann“ futbolo klubas.

Projekto pristatyme dalyvavęs „Hegelmann Transporte“ generalinis direktorius Tomas Jurgelevičius palankiai įvertino Kauno rajono savivaldybės pastangas kurti sporto infrastruktūrą ir teigė, kad klubas yra suinteresuotas ugdyti jaunus žaidėjus, šiam tikslui galėtų puikiai pasitarnauti ir Raudondvario stadionas.

Savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius tvirtino, kad parengtą projektą bus galima pradėti įgyvendinti jau šios vasaros pabaigoje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos