Raudondvaryje vyks konferencija, skirta priklausomų asmenų socialinei integracijai

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) direktorius Renaldas Čiužas ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas trečiadienį aptarė aktualias priklausomų asmenų  integracijos problemas ir sutarė surengti mokslinę konferenciją, kuri vyks šių metų spalį, Raudondvario dvare.

NTAKD vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyvių medžiagų, socialinė integracija“.  „Mūsų tikslai – padėti tokiems asmenims integruotis į darbo rinką, didinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą, dalintis gerąja patirtimi“, - tvirtino R. Čiužas.

Tarp 12-kos projekto partnerių  du veikia Kauno rajone – tai VšĮ „Sugrįžimas“ ir VšĮ „TC Laisva valia“.

R. Čiužas teigė, kad prie ankstyvosios intervencijos programos įgyvendinimo aktyviai prisideda ir Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras (VSB), surengęs psichologams ir pedagogams specialius mokymus.

Departamento direktorius pastebėjo, kad Kauno rajono savivaldybė aktyviai naudojasi įstatymų suteiktomis teisėmis riboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką, nustatant rūkymo vietas.

Kauno rajonas išsiskiria gerais visuomenės sveikatos rodikliais: vidutinė gyvenimo trukmė yra didžiausia šalyje – 78,6 m., taip pat vienas mažesnių mokyklos nelankančių vaikų skaičius, nedaug socialinės rizikos šeimų.

Vis dėlto Kauno rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai kreipiasi dėl apsinuodijimų kanapėmis, opiatais, amfetaminais ir kitomis psichoaktyviomis medžiagomis. „Apsinuodijimo alkoholiu atvejų šalyje mažėja, o štai psichoaktyviomis medžiagomis daugėja“, - įvardijo problemą R. Čiužas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos