Respublikinis konkursas-festivalis „Perliukai“ Raudondvaryje

2018 m. balandžio 24-ąją VšĮ „Raudondvario dvaras“ Menų inkubatoriuje (Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno rajonas) kelionę po Lietuvą tęsia Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ organizuojamas IV-asis respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“. Į Kauno rajoną – Raudondvarį, šis konkursas-festivalis atkeliauja iš Saulės miesto – Šiaulių, o jį globoti sutiko Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Renginio pradžia – 13.00 val.

„Neįgalūs vaikai – tai visuomenės grupė, kuriai negalime būti abejingi. Negalia nėra trukdis vaikų talentams, tik reikia sudaryti galimybes jiems atsiskleisti. Todėl tokie konkursai-festivaliai yra labai reikalingi. Juose galime pamatyti, kokie gabūs yra mūsų vaikai, ir tai nepriklauso nuo jų sveikatos būklės“, – sakė V.Makūnas.

Nacionalinis jaunų neįgalių dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis vyksta kas trejus metus, apimdamas atskirus regionus. Konkurso-festivalio „Perliukai“ regioninės atrankos 2017 m. vyko Klaipėdoje ir Alytuje, o 2018 m. jos organizuojamos Šiauliuose, Kaune ir Vilniuje. Pasak renginio organizatorių, šiuo konkursu-festivaliu ugdomas ne tik neįgalių vaikų ir jaunuolių (3–29 metų) kūrybiškumas, skatinama muzikinė saviraiška, bet ir siekiama atkreipti dėmesį ir įvertinti muzikos pedagogus, pasirinkusius dirbti su skirtingą negalią turinčiais jaunais muzikos mėgėjais.

„Muzikos pedagogai retai sulaukia įvertinimo ir visuomenės dėmesio. Jų darbas itin svarbus, bet retai pastebimas, tad tai – galimybė jiems pasisemti idėjų, pasidalyti patirtimi, pajausti savo veiklą bendrame kontekste, sulaukti palaikymo, įvertinimo ir paskatinimo kurti bendrus projektus su kolegomis bei profesionaliais muzikantais“, teigia Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė, konkurso-festivalio „Perliukai“ sumanytoja Viktorija Vitaitė.

Konkursinėje atrankinio, Kauno regionui skirto, renginio programoje varžysis neįgalūs vaikai ir jaunuoliai iš Kauno miesto bei rajono, taip pat Raseinių. Festivalinėje šio renginio programoje koncertuos talentingi jauni atlikėjai: Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo skyriaus vokalinė grupė „L.Do“ (vadovė Jūratė Miliauskaitė), Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir Kauno rajono Garliavos meno mokyklos mokiniai. Numatome, kad šiame regioniniame konkurse-festivalyje iš viso dalyvaus apie 100 jaunų atlikėjų, jų vadovų.

Baigiamasis konkurso-festivalio „Perliukai“ uždarymas, kuriame dalyvaus visų penkių regioninių konkursų nugalėtojai, vyks Vilniuje lapkričio 26–30 dienomis. Planuojama, kad respublikinio konkurso-festivalio „Perliukai“ programoje iš viso dalyvaus iki 1000 neįgalių ir sveikų atlikėjų iš visos Lietuvos.

Respublikinį konkursą-festivalį „Perliukai“ organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Pagrindiniai rėmėjai: Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba. Pagrindiniai konkurso-festivalio „Perliukai“ Kauno regione partneriai ir rėmėjai: Kauno rajono savivaldybė, VšĮ „Raudondvario dvaras“ Menų inkubatorius, VšĮ „Klasika LT“, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras, AVON, UAB „Bijola“, UAB „Gudragalvis“, leidykla „Presvika“.

Kontaktai tolesniam bendravimui

LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė, mob. (8 698) 43 850, el. paštas viktorija@guboja.lt, www.guboja.lt

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos