Savivaldybė kartu su ministerija apmokės rezidentų studijas

Kauno rajono savivaldybė ieškodama, kaip išspręsti gydytojų trūkumo klausimą, rado išeitį – nuo šiol į savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigas atvykę dirbti rezidentai galės gauti paramą rezidentūros studijų įmokoms.

Ketvirtadienį taryba pritarė, jog savivaldybė dalyvautų partnerio teisėmis projekte „Specialistų pritraukimas sveikatos netolygumams mažinti“. Savivaldybė nuo šiol galės ne tik įdarbinti rezidentus, bet apmokėti jų rezidentūros studijas: 80 proc. studijų išlaidų padengs ministerija, likusius 20 proc. – Kauno rajono savivaldybė.

Į šią paramą pretenduoti galės tie studentai, kurie mokytis pradėjo ne anksčiau nei 2014 m.

„Dėl sumažėjusio specialistų – šeimos gydytojų skaičiaus Kauno rajone – rezidentūros studijų studentų atvykimas dirbti į Kauno rajoną užtikrintų reikiamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą įstaigose“, – įsitikinus Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriaus vedėja, laikinai vykdanti Savivaldybės gydytojo funkcijas Raminta Grėbliauskienė.

Anot R. Grėbliauskienė, Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras jau sulaukė pirmųjų rezidentų prašymų, kurie norėtų pasinaudoti šia parama.

Savivaldybės taryba, siekdama užtikrinti rezidentūros studijų įmokų finansavimą ir ateityje, nes projektas, pagal kurį bus finansuojamos rezidentų studijos, truks iki 2023 metų, pasitvirtino tvarkos aprašą dėl stipendijų skyrimo rezidentams. Taip bus galima ir toliau mokėti už rezidentūros studijas, o gydytojai įsipareigotų dirbti Kauno rajono gydymo įstaigoje ne trumpiau kaip 5 metus nuo pirmos darbo dienos įstaigoje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: