Ringaudų almanachas – naujas puslapis šiuolaikinėje kultūroje

Dažnai pravažiuojame Ringaudus net nepagalvodami, jog tai – žymiai daugiau nei dar vienas miegamasis rajonas. Ringaudai – viena didžiausių Kauno rajono seniūnijų, kurioje vietą randa tiek greitieji Nemuno žiedo lenktynininkai, tiek tradicinės duonos kepėjai ar menininkai, kurių darbai keliauja per visą Lietuvą ir net pasaulį. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” kuruojamas Šiuolaikinių seniūnijų projektas jau ne pirmus metus pristato bendruomeninį meną ir šiuolaikinę kultūrą už Kauno miesto ir rajono ribų.

2021-aisiais Šiuolaikinė Ringaudų seniūnija nutarė parodyti vietinius kūrėjus naujoje, šiuolaikiškoje erdvėje, tad šiais metais kurs skirtingas menines disciplinas apjungsiantį almanachą, į kurį sutilps Ringaudų seniūnijos gyventojų – mėgėjų bei profesionalių fotografų, rašytojų, dailininkų, kompozitorių ir kitų kūrėjų – sukurti pasakojimai, nuotraukos, iliustracijos, koliažai ir kiti darbai.

Subūrė kūrėjų komandą

Siekis sustiprinti kūrybiškumo potencialą, įgalinti kūrėjus ir pakviesti prisijungti kitus, subūrė Ringaudų kūrėjų komandą. Edukatorė, autorė Šarūnė Baltrušaitienė kvies jaunuosius į paslaptingą ir mistišką istorijų kūrimo procesą, atskleidžiant dar nematytus Ringaudų sluoksnius; poetė, gidė ir rašiklio užkalbėtoja Neringa Daniulaitienė sutelks vyresnius, ir kūrybinio rašymo procesais sujungs išsibarsčiusias aplinkos ir žmonių vidaus dalis. Jos siekis – įrodyti rašymo galią ir galbūt atrasti naują poetą ar rašytoją.

Vizualiųjų menų gerbėjus į fotografijos bei vaizdų pasaulį kvies fotografai Kastytis Laužadžis ir Andrius Sarapinas. Piešimas šviesa, naktinė ar portretinė fotografija, užkadrės subtilybės – visa tai sudaro vizualų nuotykį, į kurį kviečiama Ringaudų bendruomenė. Aštri fotografo akis ir žinios atsiskleis dirbtuvėse, kuriose meistrai pasidalins sukaupta patirtimi ir užsidegimu.

Almanachą palies ir stebuklingas Ingos Dagilės polėkis – „Laimė yra lapė“ iliustratorė su vaikais įgyvendins ambicingą projektą – koliažą iš aplinkos detalių, kurio pagalba Ringaudai susijungs į vieną ir palies visų dalyvavusių namus bei gyvenimus.

Garso takelį procesui ir almanachui sukurs eksperimentinės muzikos kūrėjas Marius Paulikas, kurio audio-projektas apjungs bendrą Ringaudų gausmą ir ištyrinės subtiliausius aplinkos virpesius. Iki šiol unikaliomis Ringaudų garsų kompozicijomis dalinęsis tik asmeninėse platformose, Marius pakvies atsiskleisti naujus kūrėjus, kuriuos suburs bendrai veiklai.

Tikisi tęstinumo

Šiuolaikinės Ringaudų seniūnijos kuratorė Ugnė Marija Andrijauskaitė, „Kaunas 2022“ komandos narė, rajoną pažino iš naujo – vos pradėjusi dirbti su šia seniūnija, ji atrado čia gyvenančius kūrėjus ir bendruomeniškus vietos gyventojus.

„Ringaudai turi didžiulį kūrybinį potencialą, kurio išlaisvinimui bei pasidalinimui su kitais Ringaudų seniūnijos gyventojais pasirinkta nauja forma – skirtingas meninės kūrybos sritis apjungiantis Ringaudų almanachas. Viliuosi, jog pamatę savo gebėjimus bei įgiję naujų žinių apie kūrybinių projektų vykdymą, Ringaudų seniūnijos kūrėjai bei gyventojai tęs Ringaudų almanachą ir pasibaigus Europos Kultūros Sostinės projektui“, – įsitikinusi U.M.Andrijauskaitė.

Almanachas bus kuriamas pavasarį ir vasarą: į jį pateks per įvairias kūrybines ir edukacines dirbtuves bei kitas priemones surinkta įdomi medžiagą apie Ringaudus, bus naudojamas ir anksčiau sukurtas turinys. Po šių veiklų jau 2021 metų rugsėjį ringaudiškių namus papuoš jų bendros kūrybos rezultatas – Ringaudų almanachas.

Besibaigiant kūrybinėms dirbtuvėms į seniūniją iš Vilniaus atvyks aktyvi kultūros kūrėja, kuratorė Liucija Dervinytė. Liucija mokys išreikšti save per spalvas ir raštus, o bendruomenei padovanos nepakartojamą individualių, unikalių zinų – mini almanachų kūrimo procesą. Zinai – nedidelio tiražo, neretai rankų darbo kūriniai‑žurnalai su unikaliu turiniu, kuriuos namo parsinešti galima jau tą pačią dieną. Šis populiarėjantis kūrybos būdas atkeliaus į Ringaudus, siekdamas praturtinti kultūrinę vietos istoriją.

Visi norintys bus pakviesti įsitraukti į pasiruošimą ir kūrybinį procesą, o negalintys atvykti į dirbtuves bus kviečiami savo kūrybą siųsti el. paštu – Ringaudų almanachas jau kuriamas, o įsijungti į šį procesą – niekada ne vėlu. Sekite informaciją „Kaunas2022“ ir Ringaudų seniūnijos kanalais!

Teksto autorius: Indrė Aleksandravičiūtė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: