Raudondvaryje paminėtas Lietuvos Sąjūdžio 30-metis

Ketvirtadienį Raudondvaryje, ąžuolų apsuptyje, buvo paminėtas Lietuvos Sąjūdžio 30-metis. Į simbolinę vietą prie paminklo, skirto Vyčio Kryžiaus kavalieriams, susirinko minia žmonių – tautinės dvasios gaivintojų, mokslo ir meno atstovų.

Renginyje atsiminimais dalijosi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Leonas Milčius. „Didžiuojuosi, kad prieš tris dešimtmečius Raudondvaryje buvo šimtai žmonių, atsidavusių savo krašto laisvei ginti. Tikiu, kad ir šiandien tiek Kauno rajone, tiek visoje Lietuvoje yra tokių drąsių ir nuoširdžių žmonių,“ – kalbėjo signataras.

Sveikindamas susirinkusiuosius, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas dėkojo signatarui už patriotiškumą: „Tokie garbūs Pakaunės žmonės kaip Leonas Milčius yra tikras pavyzdys mums visiems, ypač jaunajai kartai – stiprybės, tikėjimo ir tautiškumo įkvėpimas,“ – kalbėjo meras.

Linguojant ąžuolams ir skambant Martyno Beinario bei folkloro ansamblio „Piliarožė“ dainoms, renginio dalyviai dalijosi prisiminimais, susitiko senus pažįstamus. Renginio metu vyko fotografijų, spaudinių ir dokumentų paroda „Sąjūdžio kelio pradžia“, kurios autorius yra sąjūdietis L. Milčius.

Plevėsuojant Lietuvos trispalvei, Seimo narė Raminta Popovienė prisiminė Baltijos kelią, kuris nusidriekė prieš 29 metus: „Tada dar buvau maža mergaitė, bet kartu su tėvais stovėjau ten ir tikėjau Lietuvos laisve. Šiandien mes ją turime, tad didžiuokimės ir branginkime ją.“

Lietuvos persitvarkymo sąjūdis įkurtas 1988 m. birželio 3 d. Iniciatyvinę grupę sudarė 35 žymūs Lietuvos mokslo ir meno žmonės. Po trijų mėnesių, rugsėjo 8 d., jos grupė buvo įkurta ir Raudondvaryje – pirmoji Kauno rajone. Grupės vadovu tapo L. Milčius.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos