Seminare diskutuota, kaip tvarkyti saugomas miškų teritorijas

Kaip tvarkysime saugomas miškų teritorijas? Šiandien apie tai buvo diskutuota Šlienavoje, kur  vyko kasmetinė tarptautinė paroda-seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose“. Aptarti svarbių klausimų susirinko miškininkai iš visos Lietuvos, Aplinkos ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, savivaldybių atstovai ir kiti svečiai.

Paskutiniu metu tiek miškininkai, tiek aplinkosaugininkai diskutuoja, kaip ateityje turėsime tvarkyti saugomų teritorijų miškus, kaip keisis miškininkystės mokslas, kad galėtume ir išsaugoti vertybes, ir gauti ekonominės naudos.

 „Jūs esate pagrindiniai natūralios gamtos grožio puoselėtojai, tad tikimės iš jūsų gerų patarimų, kaip turėtume tvarkyti saugomas miškų teritorijas, kitas gamtos vertybes. Linkiu įdomių ir produktyvių diskusijų“, – parodos atidaryme kalbėjo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Seminaro metu daug dėmesio buvo skirta miškų kirtimui ir ūkinei veiklai saugomose teritorijose, diskusijoms, kaip suderinti miškininkystę ir gamtos apsaugą. Taip pat buvo kalbama apie Europos Sąjungos svarbos miško buveinių būklę, svetimžemius ir invazinius augalus saugomose teritorijose, medienos tvarkymą šiose jautriose teritorijose, kelių priežiūrą, nuotolinę ekosistemų stebėseną, genetinių išteklių išsaugojimą ir kt.

Renginį organizavo www.miskininkas.eu, jo partneriai – Aplinkos ministerija ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos