L.Putnienė: savanorystė suteikia gyvenimui prasmę

Architektai Lilija ir Vytautas Putnos kartu su Samylų seniūnijos Girionių bendruomene pernai iš palečių sukūrė Saulėlydžio amfiteatrą, skirtą jaukiam bendruomenės poilsiui ir šventėms. Planuojama, kad šiemet „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ tema Girionyse bus žemės menas, o architektai į veiklas ruošiasi įsitraukti su „Apžvalgos sosto“ idėja.

Vykdė neįprastą projektą

„Amfiteatro idėja kilo ne man, o Samylų kultūros centro darbuotojai Eglei Targanskienei, kuri ir pakvietė mus su vyru prisijungti ir iš palečių sukurti amfiteatrą, o mes idėją realizavome, kaip įsivaizdavome ir kaip mums pavyko. Eglė sugalvojo ir amfiteatro pavadinimą. Saulėlydžio amfiteatras yra mūsų ir bendruomenės pastangų rezultatas“, – apie projekto pradžią pasakojo L.Putnienė.

Architektė teigė, kad Saulėlydžio amfiteatro kūrimas buvo netradicinis projektas. Ji įpratusi tik pateikti planą ant popieriaus, o šįkart reikėjo organizuoti statybines medžiagas, telkti bendruomenę ir realiai įgyvendinti amfiteatro idėją. L.Putnienė šypsojosi: brėžiniai neatitiko realybės ir amfiteatrą teko kurti vietoje.

Savanoriaudama jaučia prasmę

L.Putnienė džiaugėsi, kad jos pačios veiklumas padėjo pritraukti bendruomenę: „aš pati dalyvauju bendruomenės veikloje, pažįstu aktyvius narius. Man labai patinka Samylų kultūros centro veikla. Jeigu aš nebūčiau aktyvi bendruomenės narė, būtų prasčiau sekęsi pritraukti gyventojus.“

Architektė įsitikinusi, kad savanorystė yra ypatinga veikla: „savanorystė suteikia gyvenimui prasmę. Jeigu kam nors skiri laiko padėti ir neatlygintinai atlieki darbą, jautiesi „pasikrovęs“ energijos. Savanoriavimas papildomai po darbo arba savaitgaliais yra tikrai labai naudinga praktika, nes gauni tiek pat atgal.“

Aktyvi moteris pastebėjo, kad bendras darbas iš palečių kuriant amfiteatrą buvo naudingas prisidėjusiems, nes bendravimas teigiamai veikia žmones. Ir dabar yra smagu apsilankyti, nes kai praeini, visąlaik yra sėdinčių ir poilsiaujančių “, – tikino L.Putnienė.

Rezultatai išpildė lūkesčius

„Kaunas 2022“ programos „Šiuolaikinės seniūnijos“ Samylų kuratorė Goda Kacilevičiūtė sakė, kad architektams tai buvo pirma darbo su bendruomene patirtis.  Nepaisant to, architektai puikiai įvykdė praeitų metų užduotį – pradėjo burti bendruomenę ir supažindinti ją su bendrakūryba.

„2020 m. buvo pirmasis bandymas suburti Girionių bendruomenę. Projektas prasidėjo tikrai sklandžiai – įsitraukė daug aktyvių, atvirų ir pasiruošusių padėti organizacijų. Tai – Samylų kultūros centras, Miškų kolegija, urėdija, seniūnija, vaikų užimtumo centras, darželis, Girionių bendruomenė ir Kauno marių regioninis parkas. Projekto didžiausia sėkmė ir buvo šių organizacijų apjungimas ir nutiestas kelias tolimesniam bendradarbiavimui. Tačiau pačią bendruomenę sujudinti buvo nelengva, – neslėpė G. Kacilevičiūtė ir pridūrė, kad nepaisant to, džiaugiasi tiek architektų pastangomis, tiek vietos gyventojų darbu ir optimizmu.

G.Kacilevičiūtė džiaugėsi, kad Saulėlydžio amfiteatras nebūna tuščias: jau vyko koncertai, o ir jį aplankius visuomet galima rasti žmonių, sėdinčių ant palečių ir stebinčių Kauno marias. „Taip pat džiugu, kad pavyko išlaikyti tvarumo principus – didžioji dalis palečių, naudotų amfiteatro statyboms, buvo surinktos iš įmonių, kurios ketino jas išmesti, – džiaugiasi Samylų kuratorė.

Tolimesni sumanymai

Samylų seniūnijoje šiais metais planuojama imtis žemės meno veiklų – „LandArTalkų“ organizavimo. Planuose  –  ir naujas L. ir V.Putnų kūrinys – „Apžvalgos sostas“, kurį norėta įgyvendinti kartu su amfiteatru, bet galbūt neužteko energijos dviems objektams.

„Labiau susikoncentravome į amfiteatrą, o apie „Apžvalgos sostą“ bus kalbama ir tariamasi artimiausiu metu. Šį sumanymą bandysime įgyvendinti pavasarį , – planus atskleidė architektė.

Nors „Apžvalgos sostui“ taip pat siūlyta naudoti paletes, norima pasitelkti kitas medžiagas, pavyzdžiui, rąstus. „Turime mintį, bet kaip pavyks įgyvendinti, nežinau. „Apžvalgos sostas“ bus daromas, žinoma, su gyventojų pagalba. Vėl kviesimės ir telksime bendruomenę“, – teigė L. Putnienė.

Teksto autorius: Viktorija Rekstytė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: