Saulės take įsikūrusi vaikų šeimyna jau sodina sodą

Ringaudų seniūnijoje, Saulės take, pradėjo veikti Kauno rajono savivaldybės „Gynios“ bendruomeniniai vaikų globos namai. Šiuolaikiškai įrengtame kotedže įsikūrė šeši 10-16 metų paaugliai.

Erdvus 164 kv m bendro ploto būstas vaikams nupirktas Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

Pirmame aukšte įrengta svetainė, kurioje galima ruošti pamokas, žiūrėti televizorių arba namų kiną. Patalpa jungiasi su modernia virtuve.

Antrame aukšte įrengti trys miegamieji, dušo kabina. Garažas atlieka ir sandėlio funkcijas: jame sukrauti buities įrankiai, šaldytuvuose – maisto atsargos.

Šeimyna turi ir savo mikroautobusą – aštuonių vietų „Toyota Proace Verso“. „Gynios“ direktorė Jurgita Kupčinskienė sakė, kad automobilis bus naudojamas važiuoti į mokyklą, parduotuvę, keliones.

Socialinius įgūdžius vaikams padės ugdyti dvi socialinės darbuotojos ir dvi jų padėjėjos, atsiradus poreikiui atvyks psichologas.

„Esame kaimynai, todėl galėsite man išsakyti savo problemas“, - šypsojosi Ringauduose gyvenantis meras Valerijus Makūnas, į atidarymo šventę atvykęs su dovana – puodų rinkiniu.

Mero žmona, labdaros ir paramos fondo direktorė Aurelija Makūnienė įteikė šeimynai 200 eurų, kad vaikai galėtų nusipirkti meniniam ugdymui arba sportui reikalingų priemonių.

„Galėsite lankyti įvairius būrelius: Akademijoje yra futbolo stadionas, Ringaudų pradinė turi didelę sporto salę, čia populiarus krepšinis, dziudo imtynės. Pasivaikščioti smagu Obelynėje, visai netoli – ir Kačerginės dviračių takas“, - vietos privalumus vardijo meras.

Įkurtuvių proga naujųjų namų šeimininkai ir svečiai pasodino Socialinės paramos skyriaus vedėjos Margaritos Venslovienė dovanotą persiką. Keturių arų sklypelyje jau auga trys obelaitės, planuojama pasodinti kitų vaismedžių. Ir tai – dar ne viskas. Zapyškyje įsikūrusi kūrybos ir užimtumo studija „Stuba“ žada padovanoti meniškų pakabinamų lysvių. Terasoje netrukus turėtų atsirasti ir lauko baldų. „Labai svarbu, kad vaikų gyvenimas būtų kuo artimesnis šeimos ir namų aplinkai“, - pabrėžė J. Kupčinskienė.

M.Venslovienė pasakojo, kad savivaldybės planuose – nupirkti naują būstą Vilkijos labdaros ir paramos fondui „Nemuno krašto vaikai“. Dar vieni bendruomeniniai vaikų globos namai bus pastatyti Garliavoje. Pagynėje esančiose patalpose jau antrus metus teikiama vaikų priežiūros su vienu iš tėvų paslauga.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos