Šauliška vasara Obelynėje

Kauno rajono savivaldybės iniciatyva jau ketvirtus metus vyko stovykla moksleiviams „Šauliška vasara“ Tado Ivanausko Obelynės sodyboje. Ją organizuoja Vytauto Didžiojo šaulių 2-os rinktinė.

Šios stovyklos tikslas – supažindinti Kauno rajono vaikus su šaulių veiklomis, išgyvenimo galimybėmis lauko stovykloje palapinėse bet kokiomis oro sąlygomis ir daug kitų iššūkių. Šiais metais šauliška stovykla taip pat buvo orientuota ir į civilius pakaunės vaikus, atsižvelgiant į ilgai užsitęsusį karantino laikotarpį.

Stovykloje dalyvavo 111 vaikų iš įvairių rajono gyvenviečių, taip pat jaunieji šauliai iš Vilkijos, Babtų, Domeikavos, Karmėlavos, Vytauto Didžiojo universiteto Ugnės Karvelio gimnazijų bei Jonučių progimnazijos.

Septynias dienas stovykloje buvo ugdomos kompetencijos apie pilietiškumą, lyderystę, vaikai įgijo pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių, žinių apie rikiuotę, ekipuotę, šaudymą, topografiją, socializaciją, ruošė maistą lauko sąlygomis. Kiekvienas vaikas turėjo įveikti savo asmeninius ir komandinius iššūkius, dažnai vaikui sunku buvo susidoroti su namų ilgesiu, sunkiomis lauko gyvenimo sąlygomis palapinėse, bendra tvarka, susirasti draugą, pritapti prie komandos, nesinaudoti telefonu. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai stovykloje vykdė instruktorių pareigas ir dalijosi savo tarnybine patirtimi ir įgūdžiais.

Stovyklos uždarymo dieną stovyklautojams sėkmės ir ištvermės palinkėjo Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas. Namo vaikai išsiskirstė su apdovanojimais už įveiktą šaulišką kliūčių ruožą, už 12 km naktinio žygio i Pyplių piliakalnį įveikimą ir diplomais, kurių vertas kiekvienas.

Teksto autorius: šaulė – pedagogė Rita Kybartienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos