Sausio 13-ąją Sitkūnų radijo stotyje skambės Kauno valstybinio choro dainos

Paminėti 1991 metų sausio 13 dienos įvykius vėl kvies dvi dramatiškų įvykių kupiną naktį primenančios Kauno rajono vietos – Juragių ir Sitkūnų gyvenvietės.

Sausio 13 dieną, šeštadienį, 11 val. šalia Juragių radijo ir televizijos stoties vyks pilietiškumo akcija „100 laisvės žibintų“. Pagerbdami žuvusiuosius už Lietuvos nepriklausomybę Kauno rajono mokiniai ir mokytojai iš žibintų, papuoštų Lietuvos vėliavos spalvomis, sudės žodį LAISVĖ. Susirinkusieji bus kviečiami kartu sušilti prie laužo, pasivaišinti arbata, dainuoti ir džiaugtis prisimenant, kodėl esame laisvi.

Susibūrimo centru šią dieną taps ir Sitkūnų gyvenvietėje esanti radijo stotis. Čia nuo 13 val. skambės Sausio 13-osios įvykius primenančios patriotinės dainos, atliekamos Kauno valstybinio choro, vadovaujamo Petro Bingelio. Toks koncertas Sitkūnų radijo stotyje, bendradarbiaujant su Kauno filharmonija, vyks pirmą kartą. Salėje bus kėdžių, patalpos pašildytos. Vėliau organizatoriai renginio dalyvius vaišins karšta arbata ir gardžiu šiupiniu.

1991 metų sausio 13-osios naktį, kai sovietų kariai užėmė Vilniuje esančias Lietuvos radijo ir televizijos patalpas, laisvės balsas ėmė sklisti iš Sitkūnų gyvenvietėje esančios radijo stoties. Nutrūkus televizijos transliacijai iš Vilniaus, Juragių kaime esančioje retransliacijos stotyje buvo įjungti siųstuvai ir suderintas ryšio perdavimas iš Kauno televizijos studijos.

Lemtingą naktį šiose vietose rinkosi radijo ir televizijos stočių darbuotojai, vietos gyventojai, siekdami apginti laisvą žodį.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas mano, kad prisiminti šias istorines vietas yra svarbu: „Nutrūkus televizijos transliacijai visi supratome, kas įvyko, tačiau televizijos ekranams vėl nušvitus pajutome palengvėjimą, sustiprėjo žmonių tikėjimas, kad atsilaikysime.“

Laisvės gynėjų dieną minės daugelis Kauno rajono seniūnijų. Ringaudų daugiafunkciame centre vyks tarptautinis moksleivių dziudo turnyras Antano Bubnelio taurei laimėti, jis taip pat skirtas Laisvės gynėjų dienai. Jame, be lietuvių, ketina dalyvauti svečiai iš Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos.

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos