Pakaunėje degė atminimo laužai

Prisimenant Sausio 13-osios įvykius šiandien Kauno rajone vėl liepsnojo laužai, skambėjo gražiausios lietuviškos dainos, kurios tautą vienijo ir prieš 32 metus.

Paminėti Laisvės gynėjų dienos pakaunės gyventojai rinkosi Juragiuose ir Sitkūnuose. Tai strateginiai objektai Kauno rajone, kuriuos 1991 metais sausio 13-osios naktį, Sovietų Sąjungos jėgos struktūroms užėmus Lietuvos televiziją ir radiją Vilniuje, stojo ginti vietos gyventojai. Nutrūkus transliacijoms iš sostinės, laisvas žodis radijo bangomis lietuvius pasiekė iš Sitkūnų, o televizijos programa iš Kauno televizijos studijos S. Daukanto gatvėje retransliuota iš Juragių.

„Ši ypatinga istorijos pamoka svarbi visoms kartoms: ir to meto įvykių dalyviams, ir ateitį kuriančiam jaunimui. Vienų Sausio 13-osios įvykių dalyvių vardai įsirėžė atmintyje, kiti liko pamiršti, bet visi yra vienodai svarbūs, nes budėjo laisvės sargyboje“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Abejose vietose, skambant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę vardams, prie paminklų jiems atminti buvo uždegtos žvakelės bei padėti gėlių vainikai. Prie atminimo laužų susirinkę žmonės vaišinosi karšta arbata, bendravo ir džiaugėsi prisimindami, kodėl esame laisvi.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos