Sausio 13-oji Kauno rajone – su dainomis ir plazdančiomis trispalvėmis

Pirmadienį, minint Laisvės gynėjų dieną, prie Sitkūnų radijo ir Juragių televizijos retransliacijos stočių būriavosi patriotiškai nusiteikę žmonės. Prie šių pakaunėje esančių strateginių objektų prieš 29 metus, kruvinųjų sausio įvykių metu, Sovietų Sąjungos kariams užėmus Lietuvos televiziją ir radiją Vilniuje, rinkosi vietos gyventojai ir drąsiai gynė ją nuo priešų.

„Sausio13-oji – tai ne tik liūdesio ir žuvusiųjų laisvės kovotojų atminimo diena, bet ir mūsų tautos vienybės, didybės ir pasiaukojimo diena. Vertinkime tai, ką tada iškovojome – laisvę“, – susirinkusiems žmonėms sakė Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Juragiuose skambant prieš 29 metus žuvusiųjų už Lietuvos laisvę vardams, prie 14 kėdžių buvo rišamos trispalvės, o lietuviškomis dainomis prisiminimus žadino atlikėja Bjelle.

Sitkūnuose šventinę dvasią kūrė vyrų grupė „Tankuojis“, atlikdami žinomas partizanines ir karo dainas.

Renginių vietose liepsnojo laužai, prie jų susirinkę žmonės bendravo ir mėgavosi karšta arbata bei sriuba.

1991 m. sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos jėgos struktūroms užėmus Lietuvos televiziją ir radiją Vilniuje bei nutrūkus transliacijoms iš sostinės, laisvas žodis radijo eteriu visą Lietuvą pasiekė iš Sitkūnų. Po tos nakties įvykių, šalyje užtemus televizorių ekranams, aštuonis mėnesius televizijos transliacijos vyko iš Juragių televizijos stoties.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos