Sausis - užkrečiamųjų viršutinių kvėpavimo ligų prevencijos mėnuo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja: sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje yra didesnis nei pernai tuo pačiu metu. Taip pat jau registruojama įvairių gripo komplikacijų. Viena dažniausių  – pneumokokų sukeltas plaučių uždegimas. Jo galima išvengti pasiskiepijus. Asmenys, priklausantys rizikos grupėms, nuo pneumokokinės infekcijos gali pasiskiepyti nemokamai, o kiti tai gali padaryti savo arba darbdavio lėšomis.

Šaltuoju metų laikotarpiu žmonės praleidžia itin daug laiko uždarose patalpose, kuriose yra puikios sąlygos plisti ne tik gripui, bet ir kitoms užkrečiamoms viršutinėms kvėpavimo takų ligoms.

Kauno rajono visuomenės sveikatos specialistai pataria, kad norint išvengti peršalimo ir gripo svarbu nuolat stiprinti imunitetą, sveikai ir reguliariai maitintis, gerti kuo daugiau skysčių, atsisakyti riebių produktų, juos keisti liesais, taip pat vengti saldžių, konservuotų produktų. Pakankamai ilsėtis, vengti streso ir būti fiziškai aktyviems bei vilkėti natūralaus pluošto drabužius, kurie išgarina drėgmę ir išlaiko kūno šilumą. Atminkite, kad pervargusio žmogaus imuninė sistema daug silpnesnė. Nepamirškite, kad šaltuoju metų sezonu rekomenduojama vengti kontakto su sergančiaisiais, kosint ar čiaudint prisidengti veidą, vėdinti patalpas, reguliariai plauti rankas.

Visą sausio mėnesį, Kauno rajono mokyklose visuomenės sveikatos priežiūros specialistai vykdys įvairias prevencines programas skirtas priminti vaikams apie užkrečiamųjų viršutinių kvėpavimo  ligų prevenciją, ligų simptomus bei priežastis. 

KRS inf. 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: